ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Prorazil mu lebku, pro Čecha je však Hunt soupeř jako každý jiný

Velikost textu:

Dublin - Středeční přípravné utkání české fotbalové reprezentace s Irskem proti sobě postaví brankáře Petra Čecha a irského záložníka Stephena Hunta, který gólmanovi Chelsea v roce 2006 prorazil kolenem lebku. Od té doby nosí Čech helmu. Hunta však už bere jako každého jiného soupeře a vzájemné souboje nijak neprožívá.

Petr Čech a Stephen Hunt
Petr Čech a Stephen Hunt

"Od té doby jsme se už potkali asi pětkrát. Spíš je to událost pro ostatní než pro nás dva. Stalo se, co se stalo, a nelze se tím trápit celý život. Tahle událost je dávno za námi," řekl Čech během pondělního srazu reprezentace.

S Huntem už si dokonce vyměnil při ligovém utkání dres. "Kamarádi nejsme, ale je mezi námi klasický vztah profesionálních hráčů, kteří proti sobě hrají. Jen nás spolu pojí takováto nadstandardní událost," dodal Čech.

Chelsea po dlouhé době vyhrála

Na zápas v Irsku se těší, protože ho bere jako velmi dobrou prověrku v přípravě na mistrovství Evropy. "Irové hrají klasickým ostrovním způsobem. Jsou rychlí a důrazní. Bude to hodně fyzicky náročné, jelikož se budeme muset vyrovnat jejich důslednosti," mínil Čech. "Zápas v Dublinu bude také doprovázet bouřlivá atmosféra, takže to bude pro nás dobrý test na Euro, kde budou plné stadiony," dodal.

Sám přijel na reprezentační sraz v dobré náladě, jelikož jeho Chelsea o víkendu po delší době zabrala a vyhrála 3:0 nad Boltonem. "Atmosféra je lepší, protože jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou. Takhle nějak bychom si to představovali, ale uvidíme, jak se to promítne do dalších bojů, protože nás teď čeká asi nejdůležitější měsíc v roce. Hrajeme odvetu Ligy mistrů, pohár i se soupeři, kteří jsou našimi sousedy v tabulce," uvedl Čech.

Petr Čech při nešťastném zápase v roce 2006
Petr Čech při nešťastném zápase v roce 2006

Vadí mu ale, jak média zveřejňují různé spekulace kolem londýnského klubu. "Chelsea je strašně pod tlakem médií od začátku, co se objevil pan Abramovič. A když se nedaří, tak se ten tlak zvyšuje. Některá média to využívají k psaní spousty nesmyslů a spekulací. Pak si veřejnost vytváří jiný obraz, než jaký je ve skutečnosti," brání se Čech napjaté situaci uvnitř klubu.

Rovněž ho mrzí fakt, že se v poslední době nedaří Chelsea promítnout na hřiště to, co se piluje na tréninku. "To je ten největší problém. Naše práce v tréninku se neprojeví na výsledku. To je frustrující. Týmu se ale rozhodně nedá vytknout to, že by se nesnažil a nedělal nic pro změnu," dodal Čech.

Stále věří, že sezona může být pro Chelsea ještě úspěšná. "Stále můžeme postoupit v Lize mistrů, protože vyhrát 2:0 nad Neapolí není nemožné. A máme také FA Cup. V lize o titulu už řeč být nemůže, tam je minimální cíl skončit do čtvrtého místa. Ale i na třetí místo máme šanci," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.