ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Být na Euru je velká motivace, tvrdí navrátilec Štajner

Velikost textu:
aktualizováno 27. 2. 2012 16:53

Praha - Přesně rok nebyl Jiří Štajner ve fotbalové reprezentaci. Ale teď ho příjemně zaskočilo, když jej trenér Michal Bílek při neúčasti zraněného kapitána Tomáše Rosického vzal na první letošní zápas v Irsku, který je také poslední prověrkou před květnovou nominací na Euro. Vyhlášený flegmatik Štajner stále dokola tvrdí, že neřeší šance a vyhlídky na svoji účast na ME, i když by se prý na turnaj podíval velmi rád.

Jiří Štajner na reprezentačním srazu
Jiří Štajner na reprezentačním srazu

Že by se ale tahoun Liberce stresoval tím, jestli jej v květnu kouč Bílek vybere na letošní vrchol fotbalové sezony, to prý nehrozí. "Fakt nejsem takový, že bych si s tím dělal hlavu. Když to nevyjde, tak prostě nikam nepojedu. Za tři měsíce se může stát ještě spousta věcí," řekl Štajner na dnešním setkání s novináři v Praze.

"Na druhou stranu být na Euru, to je velká motivace. I pro mě. Ale zase nevím, jestli se mi nominace přiblížila, když jedu do Irska," uvedl Štajner, který bude na jaře bojovat o svůj druhý velký turnaj. Před šesti lety cestoval na světový šampionát do Německa.

Pětatřicetiletý ofenzivní univerzál v původní nominaci na duel v Dublinu nefiguroval. Když si ale reprezentační kapitán Tomáš Rosický v neděli poranil záda, ukázal Bílek právě na Štajnera. Ten tak zažil skvělý víkend: v sobotu nejprve dvěma góly rozhodl o výhře Liberce nad Příbramí, po níž se Severočeši přiblížili v tabulce na tři body k vedoucí Spartě. A o den později se Štajner dozvěděl o svém dodatečném povolání do národního týmu. "Ani mě nenapadlo, že bych sem mohl jet," poznamenal Štajner.

Bílek počítá se Štajnerem do středu zálohy

Kouč Bílek o něm nedávno přitom prohlásil, že tak zkušeného hráče nepotřebuje testovat v přípravných zápasech. "Pak jsem ze srandy říkal, že snad o Euro nepřijdu proto, že jsem nebyl vyzkoušený," popisoval s úsměvem Štajner, který může zažít jedinečné jaro, pokud by mu s Libercem po deseti letech vyšel útok na ligový trůn a on sám jel na mistrovství Evropy. "To by pak byla sezona snů. Ale záleží na mnoha okolnostech," uvedl Štajner.

Na svůj návrat do reprezentace, v níž se objevil naposledy loni v únoru v přípravě v Chorvatsku, se hodně těší. I proto, že s ním Bílek počítá na místo Rosického jako s podhrotovým hráčem do středu pole a nikoli na kraj záložní řady, kde v národním týmu často hrával.

"Pro mě to je rozdíl. Na krajích jsem hrál i v Německu v Hannoveru, ale nikdy to nebyl můj post. Nejlepší sezony jsem zažil, když jsem hrál pod útočníky. Ta pozice pro mě je jednoznačně lepší. Na krajích hřiště jsem nehrál vyrovnaně," porovnával Štajner. Kouč Bílek zatím zvažuje, jestli ve středu do základní sestavy pošle právě Štajnera nebo plzeňského Daniela Koláře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.