ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Fotbalová asociace počítá své členy, uzávěrka registrace se blíží

Velikost textu:

Praha – Už jen čtyři dny mají fotbalisté na všech úrovních, aby se znovu zaregistrovali jako členové Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Kdo bude v obnovené databázi chybět, nebude se moci zúčastňovat fotbalových soutěží.

FAČR registruje své členy
FAČR registruje své členy

Fotbalová asociace chce znát reálný počet svých členů. Navíc v utkáních na všech úrovních budou moci být na hřišti a na lavičce jen členové asociace, aby například disciplinární komise dosáhla na všechny aktéry zápasů. Registrovat se proto musí kromě hráčů i všichni členové realizačních týmů.

Kdo tak neučiní v příští sezoně, nebude do soutěží puštěn. "Skutečně hrozí, že k 1. 7. se nebudou moci zúčastnit soutěží. Jsem ale optimista a věřím, že to zvládnou všichni," uvedl ředitel legislativně-právního oddělení FAČR Petr Doležal.

přehrát video
FAČR přepočítáva své členy

Termín na registraci vyprší už 29. února. Fotbalová asociace bude v případě opozdilců shovívavá. Zpracování stohů formulářů, které za každého člena posílají na asociaci kluby, potrvá do léta.

Diskutovanou novinkou je také letos padesátikorunový příspěvek, který musí platit každý člen. Vybrané peníze se přerozdělí malým klubům.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.