ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Fotbalisty Herthy má zvednout Rehhagel

Velikost textu:
aktualizováno 18. 2. 2012 18:01

Berlín - Novým trenérem fotbalistů Herthy Berlín, mezi něž patří i český obránce Roman Hubník, se stal Otto Rehhagel. Třiasedmdesátiletý kouč, který v roce 2004 dovedl Řecko k titulu mistra Evropy, se s klubem dohodl na smlouvě do konce sezony.

Otto Rehhagel
Otto Rehhagel

Vedení Herthy o dohodě s Rehhagelem, jenž nahradí odvolaného Michaela Skibbeho, informovalo před dnešním bundesligovým zápasem s mistrovským Dortmundem. V něm byla na lavičce ještě dvojice dočasných trenérů René Tretschok a Ante Čovič, Rehhagel se k týmu připojí v neděli. Hertha nakonec prohrála 0:1.

Skibbe vedl Herthu od prosince, kdy nahradil Markuse Babbela. Na lavičce Herthy ale vydržel pouhých pět zápasů, které všechny prohrál. V tabulce berlínskému klubu patří 15. místo, pouhé dva body nad sestupovým pásmem.

Rehhagel netrénoval od června 2010, kdy opustil řeckou reprezentaci. V Bundeslize naposledy vedl v roce 2000 Kaiserslautern, s kterým v roce 1998 získal bezprostředně po postupu z druhé ligy titul. Bývalý hráč Herthy mimo jiné trénoval také Brémy, Dortmund, Bielefeld, Düsseldorf a Bayern Mnichov.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.