ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Sňozík si Lafatu hlídá více než jiné útočníky

Velikost textu:

Praha - Kanonýr jabloneckých fotbalistů David Lafata má na kontě už 95 branek v české lize, ovšem jen dvě z nich vstřelil, když byl v brance Radek Sňozík. Možná i proto, že si ho kapitán Bohemians 1905 všímá více, než jiných útočníků a dává si proti Lafatovi větší pozor na vyražené míče. Lafata však bude mít dnes šanci si svou bilanci proti Sňozíkovi vylepšit.

David Lafata
David Lafata

Lafata sice za poslední dvě sezony nastřílel 37 branek, ale Sňozíka v lize překonal jen jednou při srpnové výhře 5:0. Předtím se mu to povedlo ještě před dvěma lety. Ale při předchozím působení v Českých Budějovicích na Sňozíka ještě v brance Příbrami nevyzrál ani jednou.

Důvodem je možná i to, že si Sňozík při vzájemných zápasech více hlídá, kde se zrovna Lafata pohybuje. "Je fakt, že když proti mě hraje frajer, který dal sám víc gólů, než můj tým za celý podzim, tak ho po očku víc sleduju než jiné útočníky," přiznal Sňozík.

Radek Sňozík:

"Lafata se umí postavit přesně tam, kam brankář vyrazí balon, a vrátí mu ho do branky. Zkrátka nemůžu plácnout balon někam před sebe, protože on tam určitě bude."

Také Lafata však má na adresu gólmana Bohemians 1905 pochvalná slova a ví, že ho při snaze rozšířit sbírku 18 gólů v sezoně nečeká lehký úkol. "Bude to těžké, protože Bohemka je nepříjemný soupeř, delší dobu hrají pohromadě a mají propracovanou obrana v čele s brankářem Sňozíkem, který to dobře diriguje a je zkušený. Proto moc gólů nedostává," popsal svého nedělního konkurenta Lafata.

Rád by však Sňozíka překonal, aby se přiblížil svému cíli dostat se na 23 branek v sezoně a pokořit tak o gól dosavadní rekord soutěže, o který se dělí Radek Drulák s Vratislavem Lokvencem. "Bylo by to hezké překonat, ale především chci dávat góly, abych pomohl týmů do evropských pohárů. K tomu je třeba dobře odstartovat. Uděláme vše pro to, abychom se do pohárů dostali. A hodně by nám pomohla úvodní výhra nad Bohemians," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.