ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Ondrášovka Cup se přejmenoval na Pohár České pošty

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2012 11:45

Praha - Domácí fotbalový pohár budu mít od jarní sezony nového generálního partnera a název. Ondrášovka Cup se po dvou a půl letech přejmenoval na Pohár České pošty. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili zástupci Fotbalové asociace ČR a státní firmy, kteří podepsali smlouvu na tři roky s následnou opcí ze strany České pošty.

Předseda FAČR Miroslav Pelta (vpravo) a zástupce generálního ředitele České pošty Martin Elkán představují nové logo fotbalového poháru
Předseda FAČR Miroslav Pelta (vpravo) a zástupce generálního ředitele České pošty Martin Elkán představují nové logo fotbalového poháru

Podle středečních informací Hospodářských novin má fotbalová asociace od nového sponzora získat celkem 26 milionů korun, zástupci FAČR ale nechtěli s odkazem na obchodní tajemství jakoukoliv částku zveřejňovat. Uvedli pouze, že vzhledem k tomu, že je projekt domácího poháru rozšířen, přinese to zvýšené náklady.

Předseda asociace Miroslav Pelta si vstup nového partnera pochvaluje. "Je to jedna z nejpříjemnějších událostí za dobu mého krátkého působení ve funkci předsedy. Postupující z poháru má v Evropské lize lepší pozici než třetí tým z ligy. Chceme pohár dále zvednout. V posledním období se leccos zlepšilo, ale ještě je potřeba hodně práce," uvedl Pelta.

přehrát video
Český pohár mění název

Domácí pohár nesl název Ondrášovka Cup od července 2009, výrobce minerálních nápojů se však rozhodl pozici hlavního partnera soutěže uprostřed sezony opustit. "Ke změně názvu došlo na základě jednání mezi námi a Ondrášovkou, která se v rámci své strategie rozhodla část prostředků alokovat jiným směrem. Necítila se komfortně v pozici klíčového hráče, a tak se rozhodla pro změnu pozice," uvedl David Dušek, generální ředitel společnosti STES, která pro fotbalovou asociaci zajišťuje marketing.

Ondrášovka částečně v poháru zůstává a bude dál zajišťovat pitný režim pro účastníky soutěže. První utkání pod novým názvem domácího poháru odehrají Plzeň s Mladou Boleslaví, které 29. února nebo 7. března čeká úvodní zápas dohrávaného osmifinále. "Pohár jsme hráli vždy naplno, je to nejsnadnější cesta do evropských pohárů. Loni jsme v lize skončili pátí a díky domácímu poháru jsme si mohli zahrát evropské poháry. Na finále byl plný stadion, jsem rád, že se pohár zvedá. Věřím, že bude lákat ještě víc fanoušků," uvedl útočník Marek Kulič, který s Mladou Boleslaví ovládl poslední ročník Ondrášovka Cupu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.