ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Toleski nejde do Německa, ale do Slavie

Velikost textu:

Praha - První zimní posilou fotbalistů Slavie Praha se stal makedonský útočník Goče Toleski z Mostu. Autor sedmi podzimních ligových branek, o kterého měly zájem kluby z německé ligy, dnes podepsal s vedoucím týmem nejvyšší domácí soutěže dvouletou smlouvu s opcí. Řekl to mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Výše přestupové částky bude podle Zlámala stanovena podle úspěšnosti Slavie v Poháru UEFA a lize. "Most by mohl získat až devět milionů korun, základní přestupní částka je přibližně poloviční," uvedl mluvčí. "Jsme rádi, že se nám podařilo získat jednoho z nejlepších střelců ligy. Očekáváme, že se gólově prosadí také v našem týmu," řekl ředitel Slavie Petr Doležal.

Třicetiletý makedonský reprezentant přišel do Mostu v létě a podepsal roční smlouvu s klauzulí, že pokud za něj někdo zaplatí stanovené odstupné, může odejít. Toleski se ukázal ve výborném světle a svými výkony zaujal i v zahraničí, spekulovalo se o zájmu bundesligových týmů Chotěbuzi a Rostocku.

Toleski dal ale přednost Slavii, v jejíchž barvách si na jaře zahraje i Pohár UEFA. V sestavě by měl nahradit kanonýra Stanislava Vlčka, který míří do Anderlechtu Brusel. "Nabídka Slavie mne potěšila. Je to vedoucí tým tabulky, který hraje v pohárové Evropě. Trenér Jarolím prosazuje rychlý fotbal, který se mi líbí. Na nové angažmá se hodně těším," uvedl Toleski pro klubový web.

"Těžko mohu slíbit počet nastřílených branek, ale co slíbit mohu je to, že pro úspěch Slavie udělám maximum," prohlásila nová posila červenobílých.

Toleski hrál do roku 2003 za Napredok Kičevo, v letech 2004 až 2006 nastupoval za Rabotnički Skopje a v jarní části letošního roku byl hráčem německého Burghausenu. Za Most nastoupil ve třinácti zápasech a jeden ze svých sedmi gólů vstřelil i do sítě svého nového spoluhráče Martina Vaniaka. Osmnáctkrát reprezentoval Makedonii a dal za ni jeden gól.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.