ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Irsko nominovalo na duel s Českem všechny své hvězdy

Velikost textu:

Dublin - Trenér irské fotbalové reprezentace Giovanni Trapattoni povolal na přípravné utkání s Českou republikou hrané 29. února v Dublinu hned 24 hráčů. Nechybí mezi nimi žádná z největších hvězd včetně nejlepšího střelce Robbieho Keana či záložníka Stephena Hunta, který v roce 2006 prorazil lebku českému brankáři Petru Čechovi. Jedinou absencí v irské nominaci je útočník Leon Best, který má poraněné koleno. Celkem je ve výběru 19 hráčů z anglické Premier League, čtyři z druhé anglické ligy a Aiden McGeady, který hraje za Spartak Moskva.

Irští fotbalisté
Irští fotbalisté

"Tento zápas je začátkem přípravy na mistrovství Evropy. Češi jsou silným týmem, jejich systém je podobný chorvatskému a španělskému, kterým budeme čelit na mistrovství," prohlásil na dnešní tiskové konferenci trenér Trapattoni.

"Tento zápas by nám měl pomoci vybrat 23 hráčů pro šampionát. Měl by být podobný tomu současnému, ale každý hráč musí prokázat, že si místo zaslouží," dodal.

Nominace Irska na přípravné utkání s ČR:

Brankáři: Shay Given (Aston Villa), Keiren Westwood (Sunderland), David Forde (Millwall).

Obránci: John O'Shea (Sunderland), Stephen Kelly (Fulham), Stephen Ward (Wolverhampton), Richard Dunne (Aston Villa), Sean St. Ledger (Leicester City), Darren O'Dea (Leeds), Kevin Foley (Wolverhampton).

Záložníci: Glenn Whelan (Stoke), James McCarthy (Wigan), Seamus Coleman (Everton), Keith Andrews (West Bromwich), Keith Fahey (Birmingham), Darron Gibson (Everton), Damien Duff (Fulham), Aiden McGeady (Spartak Moskva), Stephen Hunt (Wolverhampton).

Útočníci: Robbie Keane (Aston Villa), Kevin Doyle (Wolverhampton), Shane Long, Simon Cox (oba West Bromwich), Jon Walters (Stoke).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.