ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Real Madrid je stále nejlépe vydělávajícím klubem

Velikost textu:

Londýn - Španělští giganti Real Madrid a Barcelona zůstávají třetí rok po sobě nejlépe vydělávajícími fotbalovými kluby světa. Vyplývá to ze zprávy společnosti Deloitte za účetní rok končící 30. června 2011. Na prvním místě jejího seznamu je posedmé v řadě Real s příjmy ve výši 479,5 milionu eur (11,9 miliardy korun), což je oproti předchozímu období zvýšení o devět procent.

Hráči Realu Madrid
Hráči Realu Madrid

Za druhou Barcelonou (450,7 milionu eur) jsou na třetím místě angličtí mistři Manchester United se 367 miliony. Následují Bayer Mnichov, Arsenal, Chelsea, AC Milán, Inter Milán, Liverpool a soupeř Plzně v Evropské lize Schalke.

Pokud Real vydrží v čele žebříčku ještě jeden rok, vyrovná rekordní sérii Manchesteru z let 1997-2004. Podle Deloitte se ovšem může díky svým sportovním úspěchům dostat na první místo Barcelona.

Fotbalisté Barcelony
Fotbalisté Barcelony

Katalánský velkoklub ztrácí v tabulce španělské ligy na své madridské rivaly sedm bodů, ale jeho výnosy se za rok zvýšily o 13 procent a mohou růst dále, pokud svěřenci trenéra Pepa Guardioly obhájí triumf v Lize mistrů.

"Oba kluby (Real a Barcelona) se blíží k výnosům okolo 500 milionů eur a pravděpodobně tuto hranici v příštích letech překonají. Jejich roční příjmy vzrostly za pět let o 200 milionů," uvedl odborník Dan Jones. Elitních 20 klubů ze seznamu Deloitte dohromady vydělalo 4,4 miliardy eur, což je navzdory ekonomické krizi tříprocentní nárůst oproti předchozí sezoně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.