Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

Capello skončil kvůli Terrymu u anglického nároďáku

Velikost textu:

Londýn - Angličtí fotbalisté se čtyři měsíce před mistrovstvím Evropy ocitli bez trenéra. Italský kouč Fabio Capello dnes na svou funkci rezignoval. Rozhodl se tak po jednání se zástupci svazu ohledně odebrání kapitánské pásky Johnu Terrymu, s čímž Capello nesouhlasil. Anglickou reprezentaci vedl přes čtyři roky.

Fabio Capello
Fabio Capello

Celou záležitost dnes řešil se šéfem asociace Davidem Bernsteinem a generálním sekretářem Alexem Hornem na stadionu ve Wembley. Po hodinové schůzce byla Capellova rezignace přijata. "Při dnešním jednání i po dobu jeho práce u anglické reprezentace se Fabio choval jako absolutní profesionál. Akceptovali jsme jeho rezignaci, souhlasili s tím, že jde o správné rozhodnutí. Chceme Fabiovi poděkovat za odvedenou práci a popřát mu mnoho úspěchů v další kariéře," řekl Bernstein.

Zatím není vůbec jasné, kdo může být Capellovým nástupcem. Jednou z možností by mohlo být povýšení někdejšího reprezentačního zadáka Stuarta Pearceho z postu asistenta. Vedení asociace chystá na čtvrteční poledne mimořádnou tiskovou konferenci, kde se k nastalé situaci vyjádří. Do té doby Angličané nehodlají nic komentovat.

Terry s Ferdinandem
Terry s Ferdinandem

Pětašedesátiletý Capello, který se Albionu upsal v prosinci roku 2007 a předloni s týmem došel do osmifinále mistrovství světa, chtěl původně skončit až po červnovém mistrovství Evropy. Jenže poslední události ho donutily k okamžité rezignaci.

Do sporu s asociací se dostal především kvůli tomu, že odebrala kapitánskou pásku Terrymu kvůli jeho údajnému rasistickému chování vůči Antonu Ferdinandovi při utkání Chelsea s Queens Parkem. Capello na nadřízené naléhal, ať konečné rozhodnutí učiní až po červencovém výroku civilního soudu a ctí presumpci nevinny.

I když se o napjatých vztazích Capella s vedením asociace hovořilo už delší dobu, dnešní výsledek je překvapením pro všechny strany. "Jsem šokovaný, deprimovaný, abych byl upřímný. Dal mi první šanci v reprezentaci a věřil mi. Takže - díky, pane Capello," uvedl záložník Arsenalu a reprezentace Jack Wilshere. "Lidé na Capella mají svůj názor, ale pro mladého hráče, který dostal šanci hrát za svoji zemi v tak nízkém věku... Měl na moji kariéru velký vliv a je smutné vidět ho odcházet," podotkl Wilshere, kterého Capello poprvé poslal do hry v národním týmu jako osmnáctiletého.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.