ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Euro 2012

Problémy s varšavským stadionem - tentokrát má výhrady policie

Velikost textu:

Varšava - Sobotní utkání polského fotbalového Superpoháru mezi Legií Varšava a Wislou Krakov bylo zrušeno. Důvodem je skutečnost, že podle policie nový Národní stadion ve Varšavě nevyhovuje z hlediska bezpečnosti. Superpohár měl být prvním oficiálním zápasem na stadionu, který má hostit mistrovství Evropy.

Varšavský stadion pro Euro 2012
Varšavský stadion pro Euro 2012

"Po jednání s policí jsme se s ohledem na bezpečnost fanoušků rozhodli Superpohár zrušit. Je to jediné možné rozhodnutí," cituje server gazeta.pl prezidenta polské fotbalové asociace Andrzeje Ruska. Zároveň dodal, že zápas mezi ligovým mistrem a vítězem Polského poháru se pravděpodobně nikdy neuskuteční.

Národní stadion ve Varšavě byl slavnostně otevřen 29. ledna. Původně však měl být jeho provoz zahájen už v loni v létě, kvůli konstrukčním chybám se ale termín opozdil. Aréna s kapacitou 58.000 míst vznikla na místě někdejšího Stadionu desetiletí. Přestavba stadionu stála téměř dvě miliardy zlotých (zhruba 12 miliard korun) a začala v září 2008.

Už slavnostní otevření bylo ohroženo, jelikož proti byli hasiči i hygienici. Nyní sehrání zápasu nedoporučila policie kvůli bezpečnosti fanoušků. Otázkou je, zda budou všechny problémy odstraněny do 29. února, kdy má Národní stadion hostit přípravné utkání Polska s Portugalskem. Každý stadion pro Euro totiž musí podle dohody s UEFA hostit před startem šampionátu minimálně dvě mezistátní utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.