ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kučera zůstává místopředsedou FAČR navzdory obvinění z korupce

Velikost textu:

Praha - Místopředseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Dalibor Kučera zůstává ve funkci, i když jej policie v lednu obvinila z uplácení v rámci jeho soukromého podnikání. Kučera dnes na zasedání výkonného výboru FAČR odmítl, že by se dopustil protiprávního jednání, a neuvažuje ani o dočasném odstoupení z pozice místopředsedy.

Dalibor Kučera (druhý zprava)
Dalibor Kučera (druhý zprava)

"Obvinění policie musím tím nejdůraznějším způsobem odmítnout. Tvrdím, že skutek, který je mi kladen za vinu, se vůbec nestal. Nikdy jsem nikomu nepředal jakýkoliv peněžní prostředek pro účel úplatku, nikoho jsem ani k takovému jednání nenaváděl," řekl na tiskové konferenci Kučera. "Ničeho jsem se nedopustil, takže jsem neuvažoval o pozastavení své funkce," dodal Kučera.

Policie obvinila Kučeru z korupce stejně jako zlínského politika Martina Janečku (ČSSD). Oba čelí trestnímu stíhání. Jako šéfové společnosti Square Transaction se loni v červnu údajně snažili uplatit insolvenčního správce firmy Arching Group Petra Dokládala. Insolvenční správce vymáhal po Square Transaction dluh ve výši 30 milionů korun. Firma se ho prostřednictvím svého advokáta snažila uplatit částkou 750 tisíc korun výměnou za snížení dluhu na šest milionů.

Kučera dnes takovou teorii popřel. "Policie opírá důkazní prostředky o materiály, které byly známy už v červnu minulého roku. Já se musím nutně domnívat, že mé obvinění je účelové jako reakce na právní kroky společností, které zastupuju. Jedna z nich prostřednictvím svého právního zástupce důrazně uplatnila svá práva plynoucí z řádně a platně uzavřené dohody o narovnání," uvedl Kučera, který je ve funkci místopředsedy od roku 2009.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.