ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Na Euro přijede míň fanoušků, než se čekalo

Velikost textu:

Varšava - Polští pořadatelé letošního mistrovství Evropy ve fotbale zřejmě přehnali odhady počtů fanoušků, kteří se na tento sportovní svátek přijedou podívat. Na schůzkách pořadatelských měst a představitelů fanoušků ze zahraničí se totiž ukazuje, že zájem o šampionát je menší, než se čekalo.

Varšavský stadion pro Euro 2012
Varšavský stadion pro Euro 2012

Organizátoři ještě začátkem letošního roku odhadovali, že na zápasy hrané v základních skupinách se přijede podívat 470 000 až 710 000 lidí. Ve skutečnosti jich může být ale výrazně méně, podle listu Dziennik Gazeta Prawna až o 200 000. "Po předběžných informacích od fanouškovských organizací musíme změnit odhadované počty fanoušků," řekl Dariusz Lapiňski, jenž je ve společnosti PL.2012, která má v Polsku na starosti koordinaci příprav na šampionát, odpovědný za projekty spojené s fanoušky.

Nově Poláci odhadují, že každý den, kdy bude ve Vratislavi hrát například český tým, do města přijede 10 000 až 12 000 fanoušků z Česka. V podobném počtu by mohli dorazit na zápasy svých mužstev Rusové, Irové a Chorvati.

Výrazně méně by pak prý mohlo být Italů, Španělů a Řeků. Na všechny tři zápasy Čechů v základní skupině tak může podle současných odhadů přijet okolo 30 000 českých milovníků fotbalu, původně se přitom počítalo se 150 000 až 240 000 lidmi.

"Dá se očekávat, že počty budou nakonec vyšší než nynější odhady," tvrdí šéf komunikace společnosti PL.2012 Mikolaj Piotrowski. S odhady zájmů ze strany sportovních fanoušků to přehnali například pořadatelé letních olympijských her v Aténách v roce 2004.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.