ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Brněnskou Zbrojovku chtějí i cizinci

Velikost textu:

Brno - Druholigový fotbalový klub Zbrojovka Brno, který je ve vážných problémech, se vážně uchází zájemci z Německa. Signály od dalších uchazečů jsou i z Ruska, Itálie a Sýrie. Největší šanci na koupi má však právník Jaroslav Přeček, který vstoupil minulý týden do jednání s většinovými majiteli bratry Romanem a Stanislavem Prosovými. O případném prodeji brněnského klubu se zřejmě rozhodne do dvou týdnů

Fanoušci fotbalové Zbrojovky
Fanoušci fotbalové Zbrojovky

Z Německa se zajímá o koupi druholigové Zbrojovky firma Hanseatisches Fussball Kontor, která se specializuje na fotbalový trh v Africe a tamním hráčům zprostředkovává angažmá v Evropě. "Německým zájemcům se Brno líbí z pohledu tradice. A také kvůli podpoře, kterou město slibuje při změně vlastníka. Zatím ale k jednáním nedošlo, vedení klubu na výzvy nereaguje a jedná s českými zájemci. Němci mají seriózní zájem," uvedl pro Brněnský deník, který o zájemcích informoval, jednatel společnosti AMK Consulting Aleš Karásek. Tato firma shání Zbrojovce případné kupce.

Menšinový vlastník klubu Petr Hoskovec, jenž má v držení 30 procent akcií, jednal s obchodními partnery v Sýrii. Kvůli současné politické situaci ale nedostal vízum a s potencionálními kupci nyní udržuje kontakt prostřednictvím mailové korespondence. Hoskovcovi se ozvala i skupina brněnských podnikatelů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.