ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Slovenskou reprezentaci povede dočasně asistent Hipp

Velikost textu:

Bratislava - Slovenskou fotbalovou reprezentaci dočasně jako trenér povede dosavadní asistent Michal Hipp. Pro únorové přípravné utkání s Tureckem nahradí Vladimíra Weisse, který se s vedením svazu dohodl na ukončení spolupráce k 31. lednu. Informoval o tom prezident slovenského svazu Ján Kováčik.

Michal Hipp a Vladím Weiss
Michal Hipp a Vladím Weiss

"Na lavičce reprezentace bude v Turecku sedět Michal Hipp," řekl Kováčik v rozhovoru pro Digi Sport. K dispozici prý bude mít dosavadní realizační tým, než se najde nový trenér.

Slovenský celek je bez hlavního trenéra od konce ledna, kdy se Kováčik dohodl na ukončení spolupráce s Weissem, který vedl reprezentaci čtyři roky a dovedl ji na mistrovství světa 2010. "Nebylo to odvolání, byla to vzájemná dohoda. V této chvíli je to určitě nejlepší řešení pro slovenský fotbal. Věřím tomu, že nový trenér dokáže mužstvo nabudit a budeme hrát fotbal, na který se bude dobře dívat a bude mít výsledky," dodal Kováčik.

Osmačtyřicetiletý Hipp se u slovenského národního týmu pohybuje už od roku 2003, když dělal asistenta Ladislavu Jurkemikovi a Dušanu Galisovi. Následně navázal spolupráci s Weissem. Pomáhal mu také v Saturnu Ramonskoje a Petržalce, kterou po něm v roce 2008 převzal jako hlavní kouč. Chvíli trénoval i Slovan Bratislava.

V souvislosti s novým trenérem Slovenska se spekuluje také o plzeňském kouči Pavlu Vrbovi či Jozefu Chovancovi, který je po nedávném odchodu ze Sparty bez angažmá. Favoritem je však údajně Stanislav Griga, který vede Senicu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.