ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Baník možná změní majitele, Petera jedná s kupcem Bazalů

Velikost textu:

Ostrava - Fotbalisté Ostravy půjdou do jarních bojů o záchranu v nejvyšší soutěži dost možná už pod novým majitelem. Majoritní vlastník Tomáš Petera vede jednání o prodeji svého podílu se skupinou ostravských podnikatelů v čele s Liborem Adámkem, který v prosinci prostřednictvím své společnosti SMK Reality Invest už od Baníku odkoupil stadion Bazaly.

Fotbalisté FC Baník Ostrava
Fotbalisté FC Baník Ostrava

Mezi možnými kupci zadluženého klubu se v prosinci objevil i obránce hokejové Tampy Bay a vítěz Stanley Cupu z roku 2004 Pavel Kubina. Petera s ním prý vedl jednání na konci minulého roku, přičemž uvedl, že Kubina "o možnosti vstoupit do Baníku uvažuje." Kubina se ovšem k věci odmítl vyjádřit.

Adámek se jeví jako pravděpodobnější investor. "Je pravda, že některá jednání probíhají, ale vše je ve stadiu ekonomických úvah na téma skutečné situace Baníku. Abych se vyjádřil jasně, jde o to, jaké jsou skutečné dluhy klubu," řekl Adámek Moravskoslezskému deníku.

Peterova éra se chýlí ke konci

Peterova éra v Baníku se ovšem podle dobře informovaných zdrojů po deseti letech chýlí ke konci. Nový zájemce o koupi jeho balíku 95 procent akcií ho kontaktoval již před několika týdny a v posledních dnech berou jednání údajně rychlý spád. Patrně poslední překážkou, která je brzdí, je však nevyjasněná výše dluhů.

Klub sice minulý týden uspěl u mezinárodní sportovní arbitráže CAS a Temešvár by mu měl vyplatit 700 tisíc eur (17,6 milionu korun) za přestup útočníka Lukáše Magery, účetně je však Baník i přesto v červených číslech. Investor tedy zkoumá finanční kondici klubu stejně jako loni na podzim předešlý zájemce Jan Světlík, který posléze z jednání o kapitálový vstup vycouval, ale finančně podpořil mládežnickou akademii.

Baník Ostrava zahájil zimní přípravu
Baník Ostrava zahájil zimní přípravu

Ostravští fotbalisté jsou po první polovině sezony přímo ohroženi sestupem. Patří jim čtrnácté místo prvoligové tabulky jen tři body nad sestupovou hranicí.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.