ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Bílek zůstane u reprezentace i po Euru

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2012 13:55

Praha - Trenér Michal Bílek zůstane u fotbalové reprezentace i po červnovém mistrovství Evropy a povede tým v další kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii. Oznámil to předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta. Pro Bílka to je prý odměna za to, že dovedl mužstvo na evropský šampionát.

Michal Bílek
Michal Bílek

Doposud se hovořilo o tom, že Bílek má platný kontrakt pouze do ME, po kterém se mělo jednat o jeho další budoucnosti u reprezentace. Pelta ale Deníku Sport řekl, že s koučem počítá i na další období. "Trenér má smlouvu, která se mu postupem na mistrovství Evropy prodloužila. Má ji tedy platnou i pro další cyklus kvalifikace na mistrovství světa. Berme to tak, že Michal Bílek dostal úkol, ten splnil." 

Fotbalová asociace však později jeho vyjádření korigovala s tím, že ve smlouvě s Bílkem je opce na případné využití jeho služeb do konce roku 2013, tedy na boje o MS v Brazílii. "V tomto okamžiku platí, že asociace automaticky prodloužila smlouvu Michalu Bílkovi do konce závěrečné fáze EURO 2012, což odpovídá stávajícímu kontraktu. Zároveň má FAČR opci na prodloužení smlouvy s trenérem reprezentace na příští kvalifikační cyklus. Tedy do 31. prosince 2013," stojí v prohlášení asociace. 

Bílek je u týmu od podzimu roku 2010, kdy jej do funkce dosadil tehdejší šéf českého fotbalu Ivan Hašek. I když byl Bílek několikrát během evropské kvalifikace kritizován, tým dovedl na Euro, kde se Češi představí popáté za sebou.Podle Pelty zůstane Bílek u národního týmu, ať se na mistrovství Evropy stane cokoliv. "Myslím, že máme realizační tým i mužstvo takové, že máme šanci porvat se o dobré umístění na Euru. Myslím, že to zvládneme, tím pádem nebude důvod dělat personální změny. Tak bych si to přál, každé změny stojí peníze. Nepřivolávejme neštěstí," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.