ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

EURO 2012: Většina týmů preferuje ubytování v Polsku

Velikost textu:

Varšava / Vroclav – Všechny reprezentace, které budou startovat na červnovém mistrovství Evropy ve fotbale, už zveřejnily, kde budou během turnaje bydlet. Většina týmů, konkrétně třináct ze šestnácti, se rozhodla ubytovat v Polsku. Ukrajinu si za svůj domovský tábor zvolila jen domácí reprezentace, Francouzi a Švédové.

EURO 2012
EURO 2012

"V rozhodování týmů zřejmě hrálo roli, že Polsko má lépe rozvinuté hotolové a sportovní zázemí," vysvětluje Juliusz Gluski, mluvčí organizačního výboru EURO 2012. Řada týmů, například Němci či Angličané, se rozhodla raději na zápasy létat, než aby se ubytovala na Ukrajině.

Portugalci hrají své zápasy v Charkově, ale bydlet budou v západním Polsku. Stráví tak mnoho času cestováním k utkáním. "Objekt i infrastruktura jsou tu dobré, stejně jako tréninkové hřiště," vysvětluje volbu Paulo Bento, trenér portugalské reprezentace.  

Soupeři českého týmu Rusové a Poláci budou během turnaji bydlet ve Varšavě, Řekové se ubytují zhruba dvacet kilometrů od hlavního města. Česká reprezentace si za svůj zvolila hotel jen několik minut od Vroclavského stadionu, na kterém Češi nastoupí ke všem svým zápasům ve skupině.

přehrát video
EURO: Všichni chtějí bydlet v Polsku
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.