ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Sudí Webb poškodil Sunderland mylně nařízenou penaltou

Velikost textu:

Sunderland (Británie) - Anglický fotbalový rozhodčí Howard Webb bude na červnovém evropském šampionátu nejzkušenějším sudím, závěr letošního roku si však rád připomínat nebude. V pondělním utkání Premier League totiž výrazným způsobem poškodil domácí Sunderland, proti němuž nesprávně nařídil penaltu. Everton díky Webbově chybě srovnal a získal bod za remízu 1:1.

Howard Webb
Howard Webb

Šest minut po přestávce se hostující Leon Osman protáhl do vápna, mezi dvěma domácími hráči se "ukopl" a skácel se k zemi. Webb se podíval na svého asistenta a nekompromisně ukázal na penaltový puntík, ale opakovaný záběr ho usvědčil z velkého omylu. Osmana se nikdo z domácích fotbalistů ani nedotkl.

Kouč Sunderlandu Martin O'Neill po závěrečném hvizdu pořádně vyčinil pomeznímu sudímu, na tiskové konferenci už ale mluvil smířlivěji. "Nebylo to zrovna skvělé rozhodnutí od bezpochyby prvotřídního rozhodčího. Neviděl to znovu, v tom jsem měl oproti němu výhodu, že jsem celou situaci viděl v opakovaném záběru," uvedl O'Neill. "Přirozeně si myslel, že došlo ke kontaktu. Ten tam ale jasně nebyl. Samozřejmě, že jsem velmi zklamaný," pokračoval trenér Sunderlandu.

Hostujícího Osmana z úmyslného nafilmování pádu nevinil. "Snažil se vystřelit, minul míč a samozřejmě tím ztratil rovnováhu a upadl. Nemyslím si, že chtěl někoho ošálit," dodal O'Neill, který usedl na lavičku Sunderlandu teprve na začátku prosince.

Jeho protějšek David Moyes uznal, že rozhodčí Evertonu pomohl. "Bylo to příšerné rozhodnutí. Viděl jsem to znovu a v žádném případě to nebyla penalta. Chápu, že Sunderland cítil bezmoc," prohlásil kouč Evertonu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.