ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Italský fotbalista Doni se přiznal k braní úplatků

Velikost textu:

Řím – Bývalý kapitán Bergama a záložník italské reprezentace Cristiano Doni se přiznal, že během působení týmu ve druhé lize ovlivňoval zápasy kvůli sázkám. Osmatřicetiletý fotbalista však současně uvedl, že vedení klubu, který v minulé sezoně postoupil do nejvyšší soutěže, o ničem nevědělo. Doni byl mezi 17 lidmi, které policie v pondělí zatkla v rámci vyšetřování ovlivňování fotbalových zápasů kvůli sázkám.

Cristiano Doni
Cristiano Doni

Po pěti dnech o samotě v cele se Doni v pátek setkal s právníkem a při výslechu se přiznal. "Ano, věděl jsem, že zápas Bergamo–Piacenza je zmanipulovaný. Souhlasil jsem s tím a vsadil jsem si," prohlásil Doni. "Zkoušel jsem ovlivnit i utkání s Ascoli. Všechno jsem dělal jenom já, nejsem členem žádné organizované skupiny. A vedení klubu nevědělo o ničem," dodal. Bergamo zápas s Piacenzou vyhrálo 3:0, duel na hřišti Ascoli skončil 1:1.

Doni, který už v létě dostal kvůli korupci zákaz činnosti na tři a půl roku, ve své výpovědi zdůraznil, že nikdy nebral úplatky, aby jeho tým prohrál. "Dělal jsem to, protože z toho mělo prospěch i Bergamo. Vyhrávali jsme a mířili jsme za postupem. Nikdy bych si nevzal peníze od někoho, kdo by chtěl, aby můj tým prohrál," prohlásil.

Nyní prý Doni svého činu lituje. "Stydím se a nemůžu se na sebe ani podívat do zrcadla, protože v něm vidím bolest, kterou jsem způsobil rodině a fanouškům," uvedl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.