ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Myslel jsem si, že má nůž, vysvětlil Alvarado kopání do fanouška

Velikost textu:

Alkmaar - Kostarický fotbalový brankář Esteban Alvarado se omluvil za způsob, jakým zareagoval při středečním utkání Nizozemského poháru na útok fanouška soupeře. Gólman Alkmaaru do ležícího chuligána z kotle Ajaxu Amsterodam začal zběsile kopat, nyní své jednání vysvětlil obavami z toho, že útočník je ozbrojený.

Esteban Alvarado kope do fanouška
Esteban Alvarado kope do fanouška

"Nejprve jsem se domníval, že má nůž," řekl dvaadvacetiletý Alvarado kostarickému listu Al Día. "Když se bráníte, nepřemýšlíte o jednom nebo dvou kopech. Měl jsem strach, že ten muž je ozbrojený," vysvětlil na obranu svého počínání. "Omlouvám se především malým fanouškům, pro které představuji nějaký vzor. Ale musel jsem se bránit," dodal.

Útok zaznamenal na poslední chvíli, protože devatenáctiletý chuligán se k němu blížil zezadu. Brankáře upozornili na nebezpečí fanoušci. "Lidé začali pískat, rozhodčí pak ukazoval za mě. Když jsem se otočil, uviděl jsem, jak na mě (fanoušek) skáče, a musel jsem útok odrazit. Chtěl mě složit," vyprávěl Alvarado.

Také prohlásil, že nyní už vůči útočníkovi nechová žádnou zášť. Nebránil by se prý ani osobnímu setkání, pokud by na něm zazněla omluva výtržníka. "Kdyby mi nabídl omluvu, přijal bych ji. Bylo by milé, kdyby požádal o odpuštění," doplnil Alvarado, který hned ve středu večer po utkání odletěl domů do Kostariky. Ještě na letišti jej prý oslovilo několik fanoušků Ajaxu. "Požádali o autogram a vyjádřili mi podporu. To mě potěšilo," prozradil.

O osudu předčasně ukončeného zápasu rozhodne nizozemský svaz 28. prosince. Do té doby musí oba kluby odeslat federaci svoji zprávu. Už ve čtvrtek zrušil svaz červenou kartu, kterou Alvarado za incident v utkání dostal. Po jeho vyloučení hráči Alkmaaru na protest odešli ze hřiště.

Útočník byl zadržen policií a obviněn z napadení. Dostal také doživotní zákaz vstupu na zápasy Ajaxu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.