ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Potvrzeno: Hřebík je sportovním manažerem Sparty, trenérem zůstal Hašek

Velikost textu:
aktualizováno 22. 12. 2011 16:45

Praha –Jaroslav Hřebík se stal podle očekávání novým generálním sportovním manažerem fotbalové Sparty po odvolaném Jozefu Chovancovi. Prvním trenérem pražského týmu zůstane Martin Hašek. Jeho asistentem bude Václav Jílek a trenérem brankářů Pavel Srníček. Role manažera mužstva se ujme Miroslav Baranek. Klub to dnes oznámil na tiskové konferenci. Třiašedesátiletý Hřebík bude ve Spartě působit už potřetí v kariéře. V sezoně 2001/2002 a v roce 2005, kdy musel odejít také po nátlaku fanoušků nespokojených s tehdejšími výsledky, v letenském klubu pracoval jako hlavní trenér. Teď bude mít větší pravomoci a bude řídit celý sportovní úsek.

Jaroslav Hřebík
Jaroslav Hřebík

"Pana Hřebíka jsme si vybrali, protože 18 let trénuje jako profesionální kouč. Jeho práce je jasnou referencí. Jako příklad lze uvést jeho působení u devatenáctky. I UEFA označila hru jeho týmu za nadčasovou," uvedl místopředseda představenstva Lukáš Přibyl. "Rádi bychom, aby Sparta byla podobně progresivní," dodal.

Hřebíka pro manažerskou funkci kvalifikuje podle Přibyla i jeho zkušenost s vedením stavební firmy. "Dvacet let působí jako šéf společnosti, která zaměstnává stovky zaměstnanců. Je to vetší firma než Sparta," uvedl Přibyl.

Hřebík bude dál trénovat i reprezentační devatenáctku, s níž v létě získal stříbro na mistrovství Evropy. Ve Spartě se dohodl na tom, že může působit také ve svazové funkci. "Mám smlouvu jen do léta a chci tam svou práci dokončit. Pak přijde od osmnáctky Josef Csaplár," uvedl Hřebík. "Navíc devatenáctka má jen jeden kvalifikační turnaj, který je 14 dní po skončení ligy. Proto to jeho práci pro Spartu neomezí," dodal Přibyl.

přehrát video
Hřebík ve Spartě

Vedení prvního týmu, který po 16 kolech vede ligovou tabulku s šestibodovým náskokem na Liberec, bude mít na starosti především Hašek, byť s Hřebíkem bude všechny důležité kroky konzultovat. Hašek sice po podzimní části sezony skončil stejně jako celý realizační tým v čele s Chovancem, ale Hřebík jej vzápětí do funkce dosadil zpátky. "Martin Hašek tu odvedl dobrou práci. Je to pro mě trenér, kterému maximálně důvěřuji a s kým mohu komunikovat," řekl Hřebík.

Václav Jílek nakonec do Sparty přijde

Haškovým asistentem se stal Jílek, kterého Hřebík zná ze společného působení u mládežnických reprezentací. Jílek na Letnou přichází z Olomouce. Sigma, bojující o záchranu v nejvyšší soutěži, jej sice před týdnem odmítla uvolnit, protože Jílek měl pomáhat novému kouči Petru Uličnému u prvního týmu Hanáků, ale ti nakonec se Spartou našli společnou řeč a dovolili Jílkovi odejít. Na oplátku přichází do Sigmy na hostování Jakub Podaný a v budoucnu budou na Hané hostovat další dva hráči.

"Se Sigmou byla jednání velmi konstruktivní. Věříme, že to může být nastolení dlouhodobé spolupráce," řekl Přibyl. "S příchodem Václava Jílka se nám podařilo dosáhnout toho, že ze seznamu lidí, které by chtěl pan Hřebík v týmu, máme všechny, kteří byli uvedeni na prvním místě," dodal.

Vedoucí sparťanského A týmu Miroslav Baranek
Vedoucí sparťanského A týmu Miroslav Baranek
Více fotek
 • Vedoucí sparťanského A týmu Miroslav Baranek autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3140/313937.jpg
 • Místopředseda představenstva Sparty Lukáš Přibyl autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3140/313940.jpg
 • Jaroslav Hřebík autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3140/313943.jpg
 • Jaroslav Hřebík autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3140/313941.jpg

Srníček vystřídá u brankařů Stejskala

O brankáře se ve Spartě bude nově starat Srníček, který střídá další dlouholetou oporu reprezentace Jana Stejskala. Srníček naposledy působil jako trenér mladých gólmanů v Ostravě. Na Letné může předat bohaté zkušenosti, které nasbíral při svých štacích v anglických klubech Newcastlu United, Sheffieldu Wednesday, Portsmouthu či West Hamu, italské Brescii či portugalském celku Beira Mar. S Hřebíkem se zná z působení u reprezentační devatenáctky.

Návrat do Sparty zažije její někdejší opora ze záložní řady Baranek, nový manažer týmu. "Míru znám jako hráče. Kromě charakteru se mi líbí, jaký to byl pracovitý hráč. Vždy byl první. Chci, aby Sparta byla pracovitý tým, a když u týmu bude člověk, který má pracovitost v krvi, tak věřím, že mi v tom maximálně pomůže," dodal Hřebík.

Kondičním trenérem zůstává Pavel Rada, fyzioterapeutem bude nadále Vít Zelenka. Masérem je Petr Prášek a hlavním lékařem byl jmenován David Erhart z Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Sparta však bude využívat zázemí kliniky CLPA v pražských Vysočanech. Kustodem je David Matěka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.