ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Druholigové Brno má kvůli dluhům zastavené přestupy

Velikost textu:

Brno – Druholigová Zbrojovka Brno má kvůli dluhům od arbitrážní komise zastaveny přestupy. Zatím vedení klubu musí vyřešit případ brankáře Martina Lejsala a jeho nedořešené pohledávky. Hrozí mu však další arbitráže, protože někteří hráči současného kádru i trenéři nedostali od září výplaty.

Hráči Brna
Hráči Brna

Lejsal chytal v Brně od jarní části první ligy v roce 2006 až do konce podzimu 2010. Nastoupil k 84 prvoligovým utkáním a Zbrojovka mu dluží částku v řádech stovek tisíců korun. "Případ nemusel dojít tak daleko, původní částka nebyla zdaleka tak vysoká. Obě strany na sebe uplatňovaly pokuty a suma se vyšplhala na dvojnásobek," uvedl sportovní ředitel brněnského klubu Zdeněk Kudela, který přišel do klubu před necelými dvěma měsíci a spadly na něj problémy předchozího vedení.

Pro jarní část druhé ligy se sice Zbrojovka dohodla už i na smlouvě s novou posilou Pavlem Mezlíkem z Českých Budějovic, pokud však neuhradí Lejsalovi dluh, nemůže nového hráče zaregistrovat. V krajním případě klubu hrozí i ztráta druholigové licence. Kudela připouští, že ještě může dojít i k dalším arbitrážím. "Z podzimu máme nedořešené pohledávky. Nejedná se o nic neřešitelného. Nechceme však, aby nás závazky tížily v jarní části soutěže," prohlásil funkcionář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.