ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Sparta má první posilu. Na Letnou míří reprezentant Holek

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Sparta se domluvila na příchodu reprezentačního záložníka Maria Holka. Pětadvacetiletý hráč dnes prošel zdravotními testy a zítra na Letné podepíše smlouvu na čtyři a půl roku. 

Holek ve Spartě
Holek ve Spartě

Holkovi končí čtyřletý kontrakt v ukrajinském Dněnpropetrovsku, dál už ale prodlužovat nechce. I proto se rozhodl přijmout nabídku Sparty. "Vůbec jsem nepochyboval, že bych začal vymýšlet něco jiného nebo že bych zůstal na Ukrajině," nechal se slyšet Holek. "Nabídky si velmi vážím a doufám, že to bude krok kupředu," řekl.

"Je to smlouva, která je dlouhá. Mario je určitě hráč, na kterého chceme v příští době sázet," prohlásil personální ředitel AC Sparta Praha Jakub Otava.

Holek na jaře prošel operací paty a v závěru kvalifikace vypadl z reprezentace. Teď se o něj zajímal také Anderlech Brusel. "Anderlecht byl ještě do včera aktuální, ale tu dobu chtěl prodloužit do konce roku. Jednání se nám ale přestalo líbit a na Mariovi jsem cítil, že chce přestoupit do Sparty," tvrdí hráčův agent Jiří Müller.

přehrát video
Holek do Sparty

"Sparta je sledovaná jak hlavním trenérem reprezentace Bílkem, tak i různými skauty," pochvaluje si Holek.

Změny v kádru už řeší nový sportovní úsek pod vedením Jaroslava Hřebíka, který s klubem podepíše oficiální smlouvu do týdne. Od Nového roku už v týmu nebude brankář Jaromír Blažek, s Tomášem Řepkou by se Sparta měla domluvit na konci angažmá dnes večer.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.