ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Veterány Sparty při Silvestrovském derby posílí Řepka s Blažkem

Velikost textu:

Praha - Výběr veteránů fotbalové Sparty při 23. Silvestrovském derby posílí obránce Tomáš Řepka s brankářem Jaromírem Blažkem, což je podle všeho další indicie, že jsou na odchodu z ligového týmu. Derby startuje tradičně 31. prosince ve 12:00. O hodinu dřív začne zápas kategorie hráčů nad 50 let. Obě utkání přímým přenosem odvysílá Česká televize.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka

Vedení Sparty se prý se startem obou dřívějších opor v posledním utkání kalendářního roku souhlasilo. Řepka s Blažkem jsou také starší 35 let, což je podmínka startu v Silvestrovském derby, v němž se letos věhlasné duo na hřišti v pražském Edenu objeví vůbec poprvé. V utání, hraném na 2x25 minut, se ale například neobjeví trenér František Straka, dlouholetá ikona Sparty, který vzbudil mnoho emocí při svém podzimním příchodu na lavičku konkurenční Slavie. Straka letos do Edenu nedorazí, protože je prý na dovolené.

Velké jméno ale před derby vytahuje i rivalská Slavia: jí zase posílí současný liberecký tahoun Jiří Štajner, který oslavil pětatřicetiny letos v květnu. Také on si ve veteránském klání odbude premiéru. Do slávistického dresu se vrátí po patnácti letech. "Taková jména, jako jsou Řepka, Blažek a Štajner, v sestavách jen vítáme. Silvestrovské derby by možná i díky nim mohlo být nejkvalitnější v historii," řekl Václav Čičatka, šéf pořádající agentury Nio Sport.

Jaromír Blažek
Jaromír Blažek

Sparťanům půjde o to, aby si v derby napravili špatnou bilanci, protože domácí Slavia vyhrála z 22 zápasů hned 16. Oba týmy letos vyrukují s nabitými týmy: slávisté nasadí kromě Štajnera útočníka Kuku, záložníka Ulicha, obránce Kozla či Hyského a brankáře Vorla, sparťané sázejí na obránce Novotného, Gabriela a Horňáka, záložníky Zdeňka Svobodu, Straceného a Baranka, nebo útočníky Siegla a Lokvence.

"Moc se na to těším, když vidím, jakou účast by derby mělo mít. Když přijde Jirka Štajner, který bojuje o nominaci na Euro, tak to mluví za všechno," uvedl stoper Jiří Novotný, rekordman s třinácti českými tituly, který i nyní Spartu povede jako kapitán. Letošní derby má i charitativní podtext: finanční výtěžek z něj půjde na konto České transplantační nadace Karla Pavlíka.

přehrát video
Silvestrovské derby pražských S
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.