ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Kanonýr Villa si zlomil holeň a možná nestihne Euro

Velikost textu:
aktualizováno 15. 12. 2011 17:24

Jokohama (Japonsko) - Kanonýr španělské fotbalové reprezentace a Barcelony David Villa si v dnešním semifinále na mistrovství světa klubů v Japonsku zlomil holeň a možná nestihne evropský šampionát, na němž budou Španělé obhajovat titul. Podle prvních prognóz lékařů ho čeká půlroční pauza. Euro začne v červnu.

Zraněný David Villa je odnášen na nosítkách
Zraněný David Villa je odnášen na nosítkách

Třicetiletý Villa se zranil v Jokohamě v 36. minutě zápasu proti celku Al-Sádd. Po Iniestově dlouhém nákopu se řítil k brance Katařanů, mezi dvěma obránci však nezpracoval míč a bez zjevného kontaktu s protivníky špatně došlápl na levou nohu. Z hřiště byl odnesen na nosítkách.

Barcelona uvedla, že španělský útočník hned zamířil do nemocnice a vyšetření odhalilo, že holeň je zlomená. "Co nejdříve musí na operaci. Je to pro nás i pro něj citelná rána. Je mi jasné, že to bude dlouhodobá záležitost," řekl pro klubový web trenér Josep Guardiola. "Všichni na Davida moc myslíme a mistrovství klubů vyhrajeme pro něj," dodal.

Autor 51 reprezentačních branek tak bude chybět Barceloně v honbě za obhajobou trofejí ve španělské lize a Lize mistrů, kde na podzim mimo jiné dvakrát porazila Plzeň, a možná i při útoku Španělů na další evropský titul.

Trenér Španělů Vicente Del Bosque však doufá, že o svého nejlepšího střelce nepřijde. "Je to velmi špatná zpráva. Stále máme ale šest měsíců, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet. U některých hráčů se stalo, že se uzdravili dříve, než se čekalo," řekl Del Bosque.
 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.