ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Wolfsburg potvrdil zájem o Rosického, Jiráček podstoupil testy

Velikost textu:
aktualizováno 14. 12. 2011 23:59

Praha - Český fotbalový reprezentant Petr Jiráček dnes prošel zdravotní prohlídkou v bundesligovém Wolfsburgu. Hráč už s přestupem souhlasil, nyní se klub musí domluvit s Viktorií Plzeň, která Jiráčkovi dovolila odjet do Německa a chystá se na jednání s Wolfsburgem. Německý klub se rovněž uchází o dalšího plzeňského záložníka Václava Pilaře a nově potvrdil zájem o reprezentačního kapitána Tomáše Rosického z Arsenalu.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický

"Mohu potvrdit, že Petr dnes absolvoval zdravotní prohlídku. Ta i přes to nedávné zranění z utkání s AC Milán, které naštěstí nebylo vážné, dopadla dobře," řekl hráčův agent Dalibor Lacina. "Petr se už rozhodl, že nabídku Wolfsburgu přijme, ale přestup ještě rozhodně není hotový. Musí se spolu domluvit kluby. Jednání stále probíhají," dodal.

Plzeňský klub se chystá na to, že v nejbližších dnech zahájí jednání o Jiráčkově možném odchodu. V zákulisí se mluví o tom, že by Západočeši za hráče mohli inkasovat přes 120 milionů korun. "Těžko stanovit přesný termín, ale mělo by to být velmi brzy," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillar.

Majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík zřejmě Jiráčkovi v cestě stát nebude, protože se minulý týden nechal slyšet, že dá na rozhodnutí hráče. "Wolfsburg nám předložil výjimečnou nabídku. Bude záležet na hráčově rozhodnutí. I když my bychom jej radši měli v našem týmu i na jaře, protože peníze nejsou všechno," řekl Paclík.

Petr Jiráček
Petr Jiráček

Wolfsburgu se zřejmě zalíbili čeští záložníci, protože už delší dobu usiluje také o Pilaře, s nímž už je údajně domluven a záleží na jednání mezi kluby. Navíc Magath potvrdil i zájem o Rosického. "Tomáš je velmi kvalitní hráč, o tom není pochyb. Před pár lety ho chtěly všechny velké kluby. Nyní už je i zdravotně v pořádku," řekl Magath deníku Bild. "Sledujeme i situaci kolem Ivici Oliče z Bayernu. Uvidíme, jak budou probíhat jednání mezi kluby," dodal.

Trenér londýnského Arsenalu Arséne Wenger však dosud všechny spekulace o odchodu Rosického odmítal. "Tomáš je náš hráč a naším hráčem zůstane," řekl před týdnem. Ve Wolfsburgu působí také bývalý reprezentační záložník Jan Polák. Ten se vrací do prvního týmu z rezervy, kam ho Magath sesadil kvůli výkonnosti.

přehrát video
Jiráček míří do Wolfsburgu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.