ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Česko bude kandidovat na pořádání ME jednadvacítek

Velikost textu:

Praha – Fotbalová asociace České republiky oficiálně potvrdila, že se hodlá ucházet o pořadatelství evropského šampionátu hráčů do 21 let v roce 2015. Česko kandidovalo už na pořádání mistrovství Evropy 2013, tehdy ale prohrálo s Izraelem. Podoba kandidátského projektu dosud není známá, patrně však bude vycházet z předchozí kandidatury.   

Předseda FAČR Miroslav Pelta
Předseda FAČR Miroslav Pelta

O šampionát, který se bude konat v roce 2013, se FAČR ucházela s projektem, jenž počítal se stadiony na Letné, v Edenu, Olomouci a Uherském Hradišti. V tajné volbě ale zvítězil Izrael. Představitelé UEFA neuvedli, jak hlasování třináctičlenného výkonného výboru dopadlo. Podle zákulisních informací ale Izrael získal osm hlasů, Česká republika pět.

I proto už tehdy FAČR uvedla, že zváží další kandidaturu, a dnes ji potvrdila. "Zasloužíme si, abychom šli znovu do boje. Předtím jsme těsně prohráli a někdy to tak bývá, že je třeba prohrát, abychom později vyhráli," uvedl předseda FAČR Pelta. "Máme podporu ministerstva školství. Navíc za poslední rok jsme měli nejúspěšnější reprezentace ze všech účastnických zemí UEFA. Proto věřím, že je to správné rozhodnutí," dodal.

Detaily kandidatury zatím nejsou jasné, ale pravděpodobně bude vycházet z předchozího projektu. Ten vedl Petr Fousek, jenž bude osloven i tentokrát. "Dnes jsme pouze deklarovali, že do toho znovu půjdeme. Začínáme od nuly, konkrétní podobu kandidatury teprve budeme připravovat. Ale máme tu zkušenost z minula a víme, kde jsme měli slabiny, a zapracujeme na tom. Půjdeme ale podobnou cestou. Byl jsem pověřen, abych znovu oslovil Petra," řekl Pelta.

Mistrovství Evropy do 21 let už pořádalo i sousední Slovensko. V roce 2000 skončila v Bratislavě česká reprezentace druhá po finálové prohře s Itálií. Česko již pořádalo mistrovství Evropy do 19 let v roce 2008 a turnaj sedmnáctek v roce 1999.

přehrát video
Reportáž z výkonného výboru FAČR
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.