ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Zemřela Jarmila Bicanová, přesně deset let po svém manželovi

Velikost textu:

Praha – V pondělí ráno zemřela po krátké nemoci ve věku 87 let Jarmila Bicanová, vdova po legendárním kanonýrovi Slavie Pepi Bicanovi. Stalo se tak přesně deset let po smrti manžela.

Jarmila Bicanová
Jarmila Bicanová

"Červená a bílá, barvy Slavie, to byl můj celý život. Vždycky to byly barvy nádherné a symbolizovaly vlastenectví. Můj muž je svým uměním a vystupováním posvětil a pozvedl,“ říkala Jarmila Bicanová o svém vztahu ke Slavii. Slova potvrzuje i její syn Ivan: "Maminka byla celý život velká slávistka. Když se kdokoli o Slavii vyjadřoval hanlivě, tak u ní narazil. Slavii sledovala celý život," uvedl Ivan Bican na klubovém webu.

Bicanovi se vzali v roce 1943 na Staroměstské radnici v Praze. "Jeli jsme v kočárech, tažených koňmi, davy lidí na pepiho volaly, skandovaly, tleskaly. Pro mě, devítiletého človíčka, to byl velký zážitek. Cítil jsem se tak nějak důležitý, to víte, být součástí Bicanovy rodiny, to něco znamenalo," popsal atmosféru synovec Bicanových Václav Smetana.

"Měli jsme krásný společný život, ale už dlouho si připadám rozpolcená, protože žiju sama," přiznala paní Bicanová na jaře v rozhovoru pro Lidové noviny.

V poslední době se musela Jarmila Bicanová vyrovnat s řadou nepříjemností. Její milovaný klub prožíval velkou krizi a nakonec ho koupil Aleš Řebíček, což rodinu skvělého kanonýra příliš nenadchlo. Spolu se synem Ivanem dosáhli toho, že obří portrét Josefa Bicana z Edenu zmizel. "Je to jeden z nejsmutnějších dnů v mém životě," prohlásila pak po jeho odstranění pro deník Sport.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.