ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Nedvěd bude hrát s fotbalovými hvězdami proti chudobě

Velikost textu:

Hamburk - Bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd bude mezi fotbalovými hvězdami, které se dnes v Hamburku představí v devátém Utkání proti chudobě. Soupeřem výběru, jehož lídry jsou Zinédine Zidane a Ronaldo, bude tým složený ze současných a bývalých hráčů domácího HSV.

Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd

Vedle Nedvěda budou své kousky v mužstvu pod hlavičkou "Ronaldo, Zidane & Friends" předvádět Portugalec Luís Figo, Rumun Gheorge Hagi, Francouz Robert Pirés, Ital Fabio Cannavaro nebo domácí Jens Lehmann. 

Na lavičce výběru hvězd budou Ital Marcelo Lippi a srbský světoběžník Bora Milutinovič, které z pozice speciálního šéfa týmu podpoří slavný německý tenista Boris Becker. Zápas bude řídit bývalý nejlepší rozhodčí světa Pierluigi Collina.

Na utkání se očekává návštěva zhruba 25 tisíc diváků. Organizátoři doufají, že na dobročinné účely vyberou 200 až 250 tisíc eur (5 až 6,3 milionu korun).

Zápasy proti chudobě se hrají pravidelně od roku 2003 a od počátku jsou spojeny se jmény Brazilce Ronalda a Francouze Zidana. Bývalí spoluhráči z Realu Madrid jsou vyslanci rozvojového programu OSN (UNDP) a svou funkci neberou pouze jako formalitu. "Nechceme jen získávat peníze. Role vyslance znamená, že se musíme umět o lidi v nouzi postarat," řekl Zidane.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.