ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika
Rozsáhlé změny ve Spartě

Hřebík chce k Haškovi nové asistenty. Jílka a Novotného

Velikost textu:

Praha – Ještě před tím, než ve fotbalové Spartě ve funkci generálního sportovního manažera skončil Jozef Chovanec a s ním celý realizační tým, bylo jasno. Na jeho post nastoupí dosavadní trenér reprezentační devatenáctky Jaroslav Hřebík. A s sebou si přivede (staro)nové tváře. Podle serveru Sport.cz by jimi měly být Václav Jílek a Jiří Novotný. Na trenérské lavičce áčka pak zůstane Martin Hašek.

Fotbalisté Sparty
Fotbalisté Sparty

"Je prostor pro zabudování změn v týmu. V létě bude Euro, evropské poháry, tam pro koncepční změny tolik času nebude," vysvětloval v týdnu v České televizi místopředseda představenstva Lukáš Přibyl, proč Sparta sáhla k výrazným změnám. Podle něj by z původního realizačního týmu měla zůstat přibližně polovina. Mezi nimi třeba Martin Hašek, trenér áčka. Naopak dlouholetý kouč gólmanů Jan Stejskal a mnozí další asi skončí.

Hašek však dostane nové asistenty, jimiž by měli být Václav Jílek a Jiří Novotný. Jílek již s Hřebíkem spolupracoval u devatenáctky, teď byl však nově jmenován asistentem trenéra Sigmy Olomouc Petra Uličného. "Jeho odchod je velmi nepravděpodobný," řekl šéf Sigmy Josef Lébr serveru iSport.cz.

Vedle Jílka, jenž trénoval i olomouckou juniorku, se spekuluje ještě o sparťanské legendě Novotném. Ten vybojoval se Spartou čtrnáct mistrovských titulů a v současnosti hraje středočeskou 1. A třídu za Všenory. Sparta nejspíš bude s vytipovanými kandidáty jednat příští týden, kdy by o realizačním kádru mělo být jasněji.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.