ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Údajnou korupci v polském fotbalu začala šetřit prokuratura

Velikost textu:

Varšava - Prokuratura ve Varšavě ve středu zahájila vyšetřování uvnitř Polského fotbalového svazu (PZPN) kvůli možné korupci. Dnes o tom informují polská média. Prokuratura chce zjistit, zda členové vedení PZPN nepřijímali nebo neslibovali úplatky v souvislosti se stavbou nového sídla fotbalového svazu. Za to podle polských zákonů hrozí až pět let vězení.

Polský fotbalový reprezentační dres
Polský fotbalový reprezentační dres

Před časem se na veřejnost dostaly audio a videonahrávky, na nichž se šéf polského fotbalu Grzegorz Lato baví s jiným mužem - údajně se dohadují o ceně stavby nového sídla PZPN. Rozhovory vzbuzují podezření, že se Lato a sekretář svazu Zdzislaw Krecina mohli dopustit korupce. Jak Krecina, který před několika dny o funkci v PZPN přišel, tak někdejší slavný kanonýr Lato, podezření odmítají.

Skandál v PZPN vrhl další stín na polský fotbal, kterým už v minulých letech otřásla obrovská korupční aféra. Na vrcholné funkcionáře svazu podezření z korupce padlo půl roku před začátkem mistrovství Evropy ve fotbale, které pořádá Polsko společně s Ukrajinou.

Někteří polští politici v uplynulých dnech požadovali zásadní změny ve fotbalovém svazu. Nicméně podle ministryně sportu a turistiky Joanny Muchové se tak zřejmě ještě před šampionátem nestane. Úředníci z jejího resortu ve středu zahájili kontrolu v PZPN, Muchová si všake myslí, že na žádné nekalosti stejně nepřijdou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.