ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena
Deprese českého fotbalisty

Fenin si v sezoně už nezahraje

Velikost textu:

Berlín - Depresemi trpící český fotbalista Martin Fenin se v této sezoně na hřiště už nevrátí. "Takový cíl by si člověk ani neměl dávat. Bylo by fatální si stanovit nějakou lhůtu k návratu," uvedl Claus-Dieter Wollitz, trenér druholigového německého klubu Energie Chotěbuz, za nějž čtyřiadvacetiletý útočník naposledy nastupoval. Wollitz je s ním v pravidelném spojení.

Martin Fenin
Martin Fenin

Bývalý hráč Teplic utrpěl v polovině října vážné zranění hlavy po pádu z okna. Později přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění. Rozhodl se proto přerušit kariéru a vyléčit se.

Po absolvování neurologické rehabilitace v Německu se Fenin přesunul do Česka kvůli psychologické terapii. Tu podle německých médií podstupuje v Plzni. "Mám dojem, že je ochotný se svou osobní situací bojovat," poznamenal Wollitz. Na vrcholový sport podle něj ale musí Fenin na nějaký čas zapomenout. "Kvůli krvácení do mozku může v současnosti jen jezdit na kole," dodal trenér Energie.

Do saského klubu přestoupil autor tří reprezentačních gólů na konci srpna z Eintrachtu Frankfurt, který letos sestoupil do druhé ligy. Ve Frankfurtu Fenin působil od ledna 2008, ale na konci angažmá přestal pravidelně nastupovat a vypadl také z výběru reprezentačního kouče Michala Bílka. I to zřejmě patřilo k příčinám hráčových depresí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.