ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Olomouc povede hanácký patriot Uličný, manažerem bude Gottvald

Velikost textu:
aktualizováno 7. 12. 2011 19:12

Olomouc – Nelichotivé umístění Sigmy Olomouc, která je po šestnácti odehraných kolech fotbalového podzimu na chvostu prvoligové tabulky, předznamenalo změny na trenérském postu. Po prohře s Hradcem Králové byl odvolán kouč Zdeněk Psotka, v posledním podzimním kole vedl tým Augustin Chromý. Ten se má nyní posunout na post asistenta, protože na jeho místo má usednout podle informací deníku Sport známý bouřlivák Petr Uličný. Sportovním manažerem klubu se stal už dnes bývalý prezident Drnovic Jan Gottvald.

Petr Uličný
Petr Uličný

Uličný rozhodně není v Olomouci neznámou persónou. S Hanou spojil část své hráčské kariéry, kterou v Sigmě v roce 1983 i zakončil. Poté se věnoval trenérské práci, aby poprvé usedl na lavičku Olomouce v letech 2003–2006. Uličného dokonce ani nečeká žádné stěhování. V Olomouci již bydlí, do léta zde vedl třetiligový 1. HFK Olomouc. O detailech jeho angažmá jedná vedení klubu a měl by se na něm podílet i Gottwald.

Někdejšího místopředsedu Českomoravského fotbalového svazu do funkce zvolilo představenstvo klubu. "S Janem Gottvaldem bude uzavřena smlouva o dlouhodobé spolupráci, přičemž hlavním cílem je zachování prvoligové příslušnosti klubu," uvedlo olomoucké vedení.

Gottvald je spjatý především s velkým vzestupem fotbalu v Drnovicích. Tým z malé jihomoravské obce vytáhl v devadesátých letech z I.B třídy až do nejvyšší soutěže a evropských pohárů. Pak však klub postihly finanční potíže a znovu se propadl až do nejnižších regionálních soutěží.

Zdroj: ČT sport, ČTK, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.