ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
ONDRÁŠOVKA KONČÍ

Fotbalový pohár hledá sponzora. Bude jím Česká pošta?

Velikost textu:

Praha – Česká pošta by se od příštího roku mohla stát novým sponzorem domácího fotbalového poháru. Dosavadní generální partner, společnost Ondrášovka, totiž od smlouvy odstoupil. Informovaly o tom Hospodářské noviny. Společnost STES, jež pro Fotbalovou asociaci ČR zajišťuje marketing, jednání s poštou potvrdila. Pokud bude dohoda uzavřena, získali by fotbalisté od státního podniku za 2,5 roku 26 milionů korun.

Česká pošta
Česká pošta

Česká pošta podle svého mluvčího na příští rok chystá velkou produktovou kampaň a zvažuje i dlouhodobou komunikaci značky. Její spojení s fotbalem by podle něj bylo atraktivní např. kvůli postupu české reprezentace na evropský šampionát či výsledkům Plzně v Lize mistrů. "O žádný jiný sport přece není tak masový zájem, že se o něm ví i v poslední vesnici," upozornil mluvčí Ivo Mravinac.

Jednání s novým partnerem potvrdil také oficiální marketingový zástupce fotbalové asociace. "V současnosti jednání s Českou poštou stále probíhají, takže nemohu nic komentovat," sdělil tajemník představenstva STESu Roman Dušek s tím, že jednání jsou ve finální fázi.

Gól
Gól

Smlouva by měla být podepsána na dva a půl roku. FAČR by od České pošty získala na jaře šest milionů korun a za každý další rok deset milionů korun. Dosavadní generální partner fotbalového poháru od smlouvy ke konci letošního roku odstoupil. STES tak musí najít nového partnera už pro jarní čtvrtfinále, které se bude hrát v dubnu.

Pohárová soutěž se pod názvem Ondrášovka Cup hraje od roku 2009, výrobce minerálních nápojů Ondrášovka tehdy podepsal smlouvu s fotbalovým svazem na dva roky s dvouletou opcí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.