ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Tým se zlepšoval, ale neplnily se dílčí úkoly, řekl Přibyl o změnách ve Spartě

Velikost textu:

Praha – Podzimní část Gambrinus ligy skončila, prvoligové trávníky čeká tříměsíční přestávka a je čas hodnocení uplynulých šestnácti kol. Letošní ročník přinesl útočnější fotbal, fanoušky může těšit nadprůměrný počet gólů, které v podzimní části padly. Přinesl ale také změny ve vedoucím celku soutěže, jejichž nejvýraznějším projevem je odchod Jozefa Chovance. "Vedení Sparty se shodlo na tom, že je třeba udělat změny, protože nebyly splněny dílčí úkoly v posledních měsících," komentoval dění v pražském klubu místopředseda představenstva Sparty Lukáš Přibyl v pořadu Na slovíčko.

Lukáš Přibyl
Lukáš Přibyl

Tak výrazné změny v prvním celku nejvyšší fotbalové soutěže zřejmě čekal opravdu málokdo. Přibyl však poukazuje na loňské sparťanské neúspěchy, jako je neúčast v Lize mistrů, a měnící se koncepci mužstva. "Přestože se dokázal současný realizační tým s celkem neustále zlepšovat, opakovaně se stávalo, že nebyly splněny zadané úkoly."

Nabízí se tedy otázka, z jakého důvodu Pražané nepřišli se změnami dříve, například na konci loňského ročníku. "Sparta nechce dělat podobné úkony během sezony. Bylo to diskutováno po porážce s Vasluí, nicméně nechtěli jsme zasahovat do týmu během podzimní části. Došlo se k závěru změny nakonec udělat a přestávka byla vyhodnocena jako nejvhodnější čas," vysvětloval Přibyl. "Je prostor pro zabudování změn v týmu. V létě bude Euro, evropské poháry, tam pro koncepční změny tolik času nebude."

Smysl načasování změn v realizačním týmu chápe i Josef Němec, televizní expert pro fotbal. "Mně slova Lukáše Přibyla zní naprosto logicky. Je to s předstihem a vizí, prostor pro jejich realizaci je pak dostatečný. Změny těsně před koncem první poloviny soutěže ve mně vyvolávají pocit chaosu. Tohle mi přijde jako věc koncepční."

Nicméně očekávat okamžité změny v hráčském kádru po příchodu Jaroslava Hřebíka není na místě. "Není na pořadu dne, aby se dělala přestavba celého týmu. Sparta má kvalitní hráčský kádr, se kterým může pracovat, případně jej umně doplnit. Myslím, že je potřeba také pracovat s hierarchií kabiny. Není to jen o fotbalové kvalitě, ale i o chemii v kabině. Tam nás a realizační tým čeká kus práce," poznamenal Přibyl. Podle něj chce Sparta nejdříve vystavět tým realizační, teprve poté má přijít řada na větší hráčské změny.

přehrát video
Na slovíčko
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.