ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Fotbalové ohlasy

Vrba chválil, litoval jen zbytečně inkasovaného gólu

Velikost textu:

Plzeň - Plzeňští fotbalisté se s podzimní částí první ligy rozloučili vysokou výhrou 4:1 nad Bohemians 1905, přesto plzeňský trenér Pavel Vrba hráče jen nechválil. Kritizoval je především za bídný vstup do zápasu, v němž šli hosté už ve 4. minutě do vedení. Ocenil však také, jak si s nepříznivým stavem dokázali poradit.

Trenér Plzně Pavel Vrba
Trenér Plzně Pavel Vrba

"Zápas jsme začali trošku špatně, protože dostat tak laciný gól, to se stává málokomu. Ale my jsme v poslední době na inkasování takových gólů odborníci," připomněl Vrba, že Plzeň i v minulých ligových zápasech inkasovala zbytečné branky.

Hráči podle Vrby ale zaslouží pochvalu za to, jak zápas ještě do poločasu otočili. "V tomto ohledu jsme to zvládli velmi slušně. Hráli jsme hodně běhavý fotbal, kombinační... Ve druhém poločase už tempo upadlo. Celkově jsem rád, že nám poslední domácí zápasy herně i výsledkově vyšly, naopak mě mrzí poslední ztráty venku," litoval Vrba porážek na Slavii a před týdnem v Příbrami.

Vrba si přeje, aby Pilař hrál v Plzni i na jaře

Vrba byl rád, že mohl nasadit záložníka Václava Pilaře, který v neděli v Příbrami nenastoupil proto, že podle plzeňského vedení nebyl mentálně připravený po hektických událostech spojených s jeho údajným přestupem do Wolfsburgu. "Před zápasem v Příbrami se kolem něj rozšířilo spoustu věcí v médiích, což nebylo optimální, a proto nebyl nominován. Ale dál je naším hráčem a teď nebyl důvod, aby nehrál. Jsem spokojený s tím, co dnes odvedl," řekl Vrba na adresu autora třetí plzeňské branky.

Vrba by byl rád, aby Pilař v Plzni zůstal ještě v jarní části sezony, v níž Západočeši na reprezentačního záložníka mají nárok, než vyprší jeho hostování z Hradce Králové. "Nejsem sice u jednání mezi Hradcem, Wolfsburgem a panem Stejskalem (manažer Pilaře), ale podle mých informací je všechno v souvislosti s Vaškovou budoucností otevřené a teď nejsou žádné nové skutečnosti. Je věc dalších jednání, co s ním bude. Osobně bych byl radši, kdyby u nás ještě na jaře byl," uvedl Vrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.