ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Lafata dostal za stovku gólů odlitek svých "kanonýrských" nohou

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou – Fotbalový kanonýr David Lafata se může kochat vystavenou kopií svých nohou, kterými si vystřílel členství v Klubu ligových kanonýrů za sto gólů v nejvyšší soutěži. Útočník Jablonce dnes obdržel neobvyklý dárek: odlitek vlastních chodidel.

David Lafata
David Lafata

Podobný už na jaře dostal Jan Nezmar z Liberce, Lafatův předchůdce mezi českými "stovkaři". A dočká se ho i Milan Baroš z Galatasaraye Istanbul, který gólovou "stovku" završil shodou okolností jako Lafata v sobotu. Elitní střelce neobvyklým dárkem začal odměňovat pivovar Gambrinus, partner nejvyšší soutěže a také reprezentace. Jeden odlitek získá hráč, druhý poputuje do pivovaru, kde si jej mohou prohlížet návštěvníci.

přehrát video
Lafata se dočkal ocenění

V Jablonci dnes trvalo asi patnáct minut, než scénograf odlitek Lafatových chodidel, na nichž byly patrné velké otlačeniny a šrámy, vytvořil. Vzápětí jej nastříkal speciální krycí barvou. "Něco takového se v českém fotbale a v lize neděje každý den, chceme právě takové mimořádné události ocenit. David Lafata je velkou oporou Jablonce a jedním z nejobětavějších a nejskromnějších hráčů. Dosažení magické mety mu moc přejeme," řekl manažer sponzoringu Plzeňského Prazdroje Jan Kovář. Baroš prý dostane svůj odlitek hned, jak se objeví v České republice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.