ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Vomáčka litoval, že proti bývalému klubu neproměnil šanci

Velikost textu:

Praha - Fotbalista Benjamin Vomáčka se poprvé od srpnového přesunu ze Slavie do Ostravy vrátil do Edenu a nechybělo moc, aby pražský klub, ze kterého v Baníku hostuje, v dnešní dohrávce 15. ligového kola srazil vítězným gólem. Zkušený stoper měl na konci první půle po rohu na hlavě vedoucí branku, ale s bezgólovým stavem ani on pohnout nedokázal. Po zápase neproměněné šance litoval, na druhou stranu však bod v tíživé situaci ostravského týmu bral.

Benjamin Vomáčka
Benjamin Vomáčka

Vomáčkova možnost byla jedinou zajímavou událostí první půle. Ostravský bek si v 41. minutě naskočil na roh, ale trefil jen gólmana Kamila Čontofalského. "Bohužel jsem to dal doprostřed brány. Jen jsem se snažil trefit balon, ale trefil jsem ho až moc ideálně a šlo to brankáři přímo do rukou. Kdyby mi to trošku sjelo, tak z toho byl asi gól," řekl dvaatřicetiletý Vomáčka, který v Baníku zatím hostuje, ale podle posledních zpráv by měl v Ostravě zůstat na přestup.

Nepopíral, že by ho gól proti bývalým spoluhráčům potěšil. "Každý gól je sladký, zvlášť v naší situaci," uvedl. "Hrál jsem proti klukům, které znám. Určitě byl ten zápas specifičtější, ale pro nás je teď každý existenční. Za vítězství bych něco dal do kabiny, ale za remízu taky něco dám po sezoně. Určitě kluci nepřijdou zkrátka," řekl.Remízu považoval vzhledem k průběhu za zaslouženou. "Na ty vyložené šance jsme možná vyhráli, ale Slavia nás zase na konci zatlačila a mohli jsme i prohrát. Takže remíza je spravedlivá," hodnotil. S bodem byl celkově spokojený. "Jeli jsme sem s tím, že chceme něco získat. Jeli jsme si minimálně pro bod, ten si odvážíme. V naší pozici je teď každý bod zlatý. Potřebujeme vyhrát doma s Olomoucí a bude to lepší," prohlásil Vomáčka.

Baník ovšem domácí zápasy trápí a získal v nich méně domů než venku. "Možná je to ovlivněné hřištěm. Na Bazalech máme strašný trávník, nedá se na něm moc kombinovat. Pro tým, který chce útočit a tvořit, to určitě není plus," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.