ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Pacanda kvůli depresím skončil ve Znojmě

Velikost textu:

Brno - Nesporně velký fotbalový talent, už jako mladík byl na konci tisíciletí hvězdou a tahounem prvoligového Brna. Milanu Pacandovi spoustu lidí věštilo zářivou budoucnost. Místo toho přišlo zranění, hazard, deprese a dluhy. Nyní Pacanda zřejmě zahodil svou poslední šanci v druholigovém Znojmě, podle MF Dnes to znamená konec fotbalové kariéry útočníka.

Milan Pacanda
Milan Pacanda

Pacandova kariéra dlouhodobě upadala. Fotbalistu stíhaly soukromé problémy. Podle všeho propadl hazardu, měl dluhy, trpěl depresemi. Před sezónou Pacandu získal do svých služeb druholigový znojemský klub a snažil se Pacandovi pomoci vyřešit jeho mimofotbalové problémy, aby ten se mu mohl odvděčit výkony na hřišti.

Fotbalista se však znovu dostal do dluhů a přestal chodit na tréninky, v klubu se objevil prý jen, když potřeboval peníze. "V prvních utkáních nám nesmírně pomohl, vypadal jako velký příslib. Postupně ale jeho přístup přestal splňovat naše očekávání. Obávám se, že na jaře už u nás asi nebude," uvedl trenér Znojma Bohumil Smrček.

"Nepodařilo se nám Pacandu udržet tak, aby se mu povedlo dát jeho soukromý život do pořádku. I když jsme mu v tom byli maximálně nápomocni. Bohužel si snahy vedení klubu nevážil. Proto nejsme ochotni ve spolupráci pokračovat," řekl prezident 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Milan Pacanda v angažmá ve Spartě
Milan Pacanda v angažmá ve Spartě

Pacanda byl dlouho považován za jeden z největších talentů na českých fotbalových trávnících. Výborný technik a střelec byl klenotem brněnského týmu. V roce 1999 ho potkalo zranění kolene a zřejmě i problémy s hazardem. Přesto se Pacanda dokázal vrátit a před sezónou 2004/2005 přestoupil do pražské Sparty. Pod trenérem Hřebíkem se mu ale příliš nedařilo a od té doby jeho kariéra postupně upadala.

Na podzim si Pacandu vyhlédlo Znojmo, přivedlo ho z týmu druhé slovenské ligy a pomohlo mu zbavit se dluhů. "Se všemi věřiteli jsme se dohodli na určitých podmínkách, aby se Milan plně koncentroval jenom na hru," přiblížil Kohoutek pro MF Dnes.

Zpočátku vše vypadalo na happyend. Pacanda shodil sedm kilo, podával solidní výkony, ale pak se cosi zvrtlo. Hráč zřejmě nadělal další dluhy a začal propadat depresím. "Milan se teď musí soustředit hlavně na to, aby se dostal do lepšího psychického stavu, protože trpí depresivními sklony. Bohužel je v takovém rozpoložení, že na fotbal musí zapomenout," uvedl Kohoutek na adresu hráče, jenž v české lize nastoupil k 215 zápasům a vstřelil 59 gólů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.