ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Zvítězily emoce nad rozumem, říká Bílek o zkratu reprezentantů

Velikost textu:

Praha - Trenérovi Michalu Bílkovi se podařilo postoupit s reprezentací na mistrovství Evropy v roce 2012, radost z postupu je ovšem u mnoha příznivců fotbalu zkalena vulgárním vystoupením hráčů po posledním barážovém zápase. Bílek si je vědom chyb, kterých se reprezentanti dopustili a v pořadu Na slovíčko dal jasně najevo, že se podobné věci stávat nesmí a nebudou. "V hráčích to prostě bouchlo," byl přesvědčen.

Michal Bílek
Michal Bílek

"Bohužel zvítězily emoce nad rozumem. Na letišti se udály určité věci, které hráče mrzí. Prostřednictvím Tomáše Rosického se omluvili a přišel postih ze strany vedení fotbalového svazu. Dostali pokutu dva miliony korun, které budou rozděleny na různé projekty. Samozřejmě je to něco, co škodí a nemá se to stávat," vracel se k incidentu trenér.

Rovněž trenér reprezentace do jednadvaceti let Jakub Dovalil chování hráčů odsoudil. "Já jsem u toho nebyl, ale samozřejmě jsem to viděl. My jsme taky postoupili z baráže a kluci nějakým způsobem slavili, ale ukočírovali jsme to. Občas je těžké držet emoce. Jde ovšem o formu a myslím si, že si z toho všichni vezmeme ponaučení."

Přesto je těžké reprezentanty jakkoliv omlouvat. Bílek si podivné chování vysvětluje nahromaděným stresem z kvalifikace. "Vzhledem k tomu, že to hráči nebyli pod vlivem alkoholu, protože hned po zápase jsme jeli na letiště, v hráčích to prostě bouchlo. Byli jsme pod velkým tlakem a ta radost byla obrovská. Nemyslelo se na to, že to bude mít negativní reakce. Které logicky přišly. Víme, že se stalo něco, co šťastné nebylo, je to ponaučení. A v budoucnosti se něco takového nesmí opakovat."

České reprezentanty čeká chvilka klidu, která by měla přispět k uklidnění situace. "My jsme si oddechli, máme za sebou úspěšnou kvalifikaci. Ale začínáme opět pracovat, koncem měsíce máme los mistrovství světa v roce 2014. Hned zkraje prosince pak jedeme na losování mistrovství Evropy a pak se to všechno rozběhne," nastínil trenér další program fotbalistů.

přehrát video
Na slovíčko.. s Michalem Bílkem a Jakubem Dovalilem
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.