ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Rosický se omluvil za vulgární popěvky fotbalistů

Velikost textu:
aktualizováno 20. 11. 2011 21:55

Londýn - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se omluvil za chování týmu při návratu z Černé Hory, kde v minulém týdnu národní celek vybojoval postup na mistrovství Evropy. Rosický s odstupem času uznal, že oslavy po úspěšné baráži překročily určitou mez. Osobně prý na události není pyšný a dospěl k názoru, že je načase se za výstřelky omluvit. Zdůraznil však, že nelze svalovat vinu na manažera reprezentace Vladimíra Šmicra, neboť v návalu emocí by prý hráčům v jejich reakci nezabránil ani nikdo další.

Reprezentační kapitán Tomáš Rosický
Reprezentační kapitán Tomáš Rosický

Čeští fotbalisté se nechali strhnout emocemi po úterní výhře 1:0, která jim definitivně zajistila účast na mistrovství Evropy. Při čekání na letišti v Podgorici se pustili do oslavných chorálů, při nichž ale také vulgárními výrazy počastovali internacionála Radka Druláka v reakci na jeho velmi tvrdou kritiku, kterou bývalý útočník zahrnul tým i trenéra Michala Bílka v předchozí části kvalifikace.

Během letu si navíc řada hráčů navzájem roztrhala společenské obleky, které má tým k dispozici od sponzora.

Událostem se má věnovat pondělní jednání výkonného výboru FAČR, na které byl pozván právě Šmicer. Původně měl nově sestavený třináctičlenný orgán jednat pouze o chystané valné hromadě ČSTV, ale nyní bude rozebírat i chování reprezentantů.

Petr Čech v barážovém utkání proti Černé Hoře
Petr Čech v barážovém utkání proti Černé Hoře
Více fotek
 • Petr Čech v barážovém utkání proti Černé Hoře autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3036/303502.jpg
 • Utkání Černá Hora - ČR autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3036/303503.jpg
 • Utkání Černá Hora - ČR autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3035/303500.jpg
 • Autor vítězného gólu Petr Jiráček slaví autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3035/303499.jpg

Rosického mrzí, že se vina za chování hráčů v dalších dnech snesla na hlavu manažera, prý nespravedlivě. "Mrzí mě, že je za to kritizován manažer Šmicer, který nemohl naše chování nijak ovlivnit. A neovlivnil by ho ani nikdo jiný," řekl Rosický v rozhovoru s ČTK.

Záložník Arsenalu prý na chování týmu není rozhodně pyšný. "Panovala obrovská euforie a při čekání na odlet jsme se nechali unést skandováním, aniž bychom si uvědomili, že nejsme v kabině. A na veřejnost takové věci samozřejmě nepatří," řekl Rosický.

Hráči podle něj byli více než dva roky pod velkým tlakem, čelili neustálé kritice a negativním komentářům. "Na hráče i vedení to byla doslova psychická štvanice. To, že se postup podařil, je velké zadostiučinění, a tak ten večer zvítězily neovladatelné emoce a euforie nad rozumem, za což se chci omluvit," konstatoval lídr národního týmu. Podle něj na chování neměl vliv alkohol. "Bylo krátce po utkání, z kabiny jsme zamířili přímo na letiště, na opilost ani nebyl čas," argumentoval.

Potvrdil také dřívější Šmicrova slova, že hráči si ze svého uhradí nové obleky, v kterých se budou účastnit nejbližších reprezentačních akcí.

Video z vulgárních oslav fotbalistů

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.