ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Horváth odehrál 350. ligový zápas a už myslel na Borisov

Velikost textu:

Plzeň - Třiadvacátým hráčem, který se v historii české ligy dočkal 350. startu, se stal kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth. Své jubileum však neřešil, spíše si vzpomněl, že v sobotu slavila narozeniny jeho dcera. A na jeho výkon asi nezapomenou ani fanoušci, protože Horváth byl znovu klíčovým hráčem mistra při výhře nad Mladou Boleslaví.

Pavel Horváth
Pavel Horváth

Dva góly domácích padly po jeho akcích. "Ale já branku nedám, kdyby se hrálo do půlnoci. Měl jsem nové kopačky, nevím, co víc udělat. Na druhou stranu góly dávají jiní, a tak jsem spokojen, že je dávají alespoň ostatní. Na druhou stranu, mohlo to být ještě zábavnější, lidi by asi výsledek 6:3 rozehřál více," žertoval tradičně záložník.

Ale Mladá Boleslav prý byla nebezpečná. "Proto jsme rádi, že jsme výhru nakonec uhájili. Boleslav každé naše zaváhání dokázala využít ke koncovce," připomněl, že hosté se nevzdali ani v závěru zápasu. "Ale nebál jsem se vyrovnání, to už byl poslední pokus, šli tam v osmi lidech s třemi vysokými hráči, těžko se to brání," popsal poslední trefu zápasu, po které následoval konec.

Pavel Horváth
Pavel Horváth

Hned po něm už ale Plzeňští mysleli především na duel Ligy mistrů proti Borisovu. "Věřím, že nám výsledek pomůže, ale nebude to pro nás lehká pozice. Ale trenér vybere dobrou taktiku, my budeme nahoře psychicky i fyzicky, snad se nám bude dařit," řekl k utkání, v němž k uchování naděje na třetí místo a pokračování v pohárové Evropě budou Západočeši potřebovat výhru.

Horváth současnou sílu Borisova nedokázal odhadnout, i když jejich protivník prohrál s Mogilevem. "Prohráli doma? Ale to nemusí hrát roli, každý zápas je jiný. Ale od neděle už budeme mít v hlavě jen nadcházející souboj, který bude ohromně těžký," uzavřel plzeňský hrdina.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.