ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Legia dostala pokutu čtvrt milionu za transparent "Džihád"

Velikost textu:

Varšava - Polský fotbalový klub Legia Varšava dostal od UEFA pokutu 10 000 eur (čtvrt milionu korun) kvůli fanouškům, kteří při zářijovém duelu Evropské ligy proti Hapoelu Tel Aviv rozvinuli v hledišti obří transparent s nápisem "Džihád Legia" vyvedený v pseudoarabském písmu. Fotbalová unie se případem zabývala, protože její pravidla zakazují činy "politické, urážlivé či provokativní povahy". Aktuálně druhému klubu polské ligy hrozilo i uzavření hlediště.

Jihad Legia
Jihad Legia

Džihád je termín označující povinnost muslimů usilovat o obranu a rozšiřování islámu, překládá se také jako "svatá válka". Případem se zabývala i varšavská prokuratura, ale už v říjnu dospěla k závěru, že nešlo o trestný čin. Fanouškovské sdružení prokuraturu ujistilo o tom, že heslo "Džihád Legia" mělo znamenat jedině jejich oddanost fotbalovému klubu.

K incidentu došlo 29. září při utkání, které varšavský tým vyhrál 3:2. Legia už si s předstihem zajistila postup ze skupiny C, ale čekají ji ještě dva zápasy - 30. listopadu proti PSV Eindhoven a 15. prosince odveta s Hapoelem v Izraeli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.