ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Navzdory pověsti chce Pelta vrátit fotbalu důvěru a příznivý obraz

Velikost textu:

Praha – Že úloha nového předsedy Fotbalové asociace ČR vylepšit mediální obraz dosud nejpopulárnějšího sportu v zemi nebude snadná, Miroslav Pelta nepochyboval ani před čtvrteční volbou. Na pošramocenou minulost nového šéfa českého fotbalu upozorňují deníky, sám Pelta to však považuje za přehnaný postoj, který zastiňuje jeho úspěšné manažerské kroky. Naopak se prý bude snažit nečestným fotbalovým aktivitám zamezit.

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

"Když jsem se dneska ráno podíval do některých médií, tak se mi to samozřejmě nečte dobře. Z některých těch médií nemám úplně dobrý pocit, protože si myslím, že až tak kontroverzní člověk nejsem. Myslím, že za mnou je hodně práce a hodně věcí, které by se měly vyzdvihnout. Budu chtít, aby se důvěra veřejnosti i důvěra hnutí zvýšila," řekl Pelta v mimořádném vysílání Studia fotbal ČT.

Před Miroslavem Peltou je ale také řada jiných problémů, které český fotbal musí vyřešit. "Jedna z mých priorit je zklidnit vášně a to hnutí stmelit, protože máme dneska desítky žalob vůči svazu, různé soudy, atd. - Bohemka, Olomouc - těch afér, místo aby ubývalo, tak přibývají," řekl předseda FA ČR.

Zvolení už dříve označil za odměnu, kterou od fotbalu dostal za dvacet let svého působení na všech úrovních. Počínaje regionálními funkcemi přes působení v roli manažera reprezentace. A protože problematiku uvnitř národního celku dobře zná, hodlá udělat pořádek i v národním týmu.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.