Buly - debata expertů

Jihlava zakončila druholigový podzim výhrou 4:0 nad Sez. Ústím

Jihlava – Fotbalisté Jihlavy potvrdili v předehrávce 16. kola druhé ligy roli favorita a rozloučili se s podzimní částí sezony vysokým vítězstvím 4:0 nad Sezimovým Ústím. Třetí výhrou za sebou si pojistili třetí místo v tabulce a bodově se dotáhli na druhé Bohemians Praha. Soupeř si výrazně pohoršil skóre a před víkendovým programem klesl na 11. místo na konec čtyřčlenné skupiny jedenáctibodových týmů.

Utkání Jihlava - Čáslav
zdroj: isifa/VLP autor: Michal Pavlík

Domácí svěřenci trenéra Romana Pivarníka šli do vedení už v 11. minutě. Po faulu Kočího na Sedláčka ve vápně proměnil s jistotou penaltu Mešanovič. Za dalších devět minut přidal uklidňující gól po přihrávce od bosenského střelce záložník Jungr.

Od té doby na hřišti existovalo prakticky jen jedno mužstvo, ale domácí se gólově dokázali prosadit až po pauze. Tentokrát si role Jungr s Mešanovičem vyměnili a druhý jmenovaný zvýšil před prázdnou brankou už na 3:0. Třináct minut před koncem pak z hranice vápna vypálil Sedláček a střela zapadla přesně k levé tyči branky Sezimova Ústí.