ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Čeští fotbalisté se na ME vyhnou Francii, Dánsku a Irsku

Velikost textu:

Praha – Čeští fotbalisté se popáté za sebou představí na mistrovství Evropy a už 2. prosince se dozví, na koho v základní skupině narazí. Už teď je ale jasné, že při prosincovém losování základních skupin v Kyjevě budou nasazeni ve čtvrtém koši spolu s Irskem, Francií a Dánskem. Těmto třem celkům se tak zcela určitě vyhnou.

Čeští fotbalisté
Čeští fotbalisté

Svěřencům trenéra Michala Bílka patří v žebříčku národních koeficientů UEFA třinácté místo hned za Francií. Šanci na třetí koš však neměli ani v případě vyřazení Chorvatů a Portugalců v baráži, jelikož Ukrajina a Polsko, které jsou v žebříčku až za českým celkem, jsou jako pořadatelé zařazeni do prvního koše.

V něm jsou také mistři světa a Evropy Španělé a vicemistři světa Nizozemci. Ze druhého koše budou moci čeští fotbalisté dostat Německo, Itálii, Anglii či Rusko. Ve třetím koši se jako soupeři nabízejí Chorvaté, Řekové, Švédové a Portugalci.

Čechům se tak nabízí poměrně hratelná skupina například ve složení Polsko, Rusko, Řecko. Na druhou stranu však hrozí i "skupina smrti" se soupeři Španělsko, Německo, Portugalsko.

Složení košů pro los ME:

    1. koš: Polsko, Ukrajina, Španělsko, Nizozemsko,

    2. koš: Německo, Itálie, Anglie, Rusko,

    3. koš: Chorvatsko, Řecko, Portugalsko, Švédsko,

    4. koš: Dánsko, Francie, ČR, Irsko.

Losování mistrovství Evropy se uskuteční 2. prosince od 18:00 v Kyjevě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.