ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Polští fotbalisté už nemají na dresu orlici, fanoušci zuří

Velikost textu:

Varšava – Polští fotbalisté už nemají stejně jako čeští na nových reprezentačních dresech tradiční státní znak s orlicí. Fanoušci v Polsku však proti nové podobě jen s logem národního svazu a značkou výrobce hlasitě protestují a vysvětlení požaduje i prezident země Bronislaw Komorowski.

Polský fotbalový reprezentační dres
Polský fotbalový reprezentační dres

Čeští fotbalisté se poprvé v nových dresech bez velkého státního znaku a jen s malým lvíčkem na hrudi představili v úvodním barážovém duelu proti Černé Hoře. Poláci prezentovali novinku v páteční přípravě proti Itálii a nesetkala se s porozuměním. "Kde je orlice?" skandovaly tisícovky rozzlobených fanoušků.

Polští reprezentanti do teď měli na dresech bílou orlici na červeném pozadí. Nové dresy mají méně viditelný červeno-žlutý znak, který umělecky propojuje orla a fotbal. "Tradiční orlice byla dobře známá a velmi oblíbená," prohlásil prezident Komorowski.Svaz se odvolává na smlouvu s firmou Nike o marketingových právech před mistrovstvím Evropy 2012, které budou Poláci hostit s Ukrajinou. Dnes v přípravném zápase s Maďarskem hráči obléknou nové dresy znovu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.