Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pondělí 10. prosince 2018 Julie

Sion chce od FIFA odškodné za zraněného reprezentanta

Velikost textu:

Bern - Švýcarský klub Sion se pustil do dalšího sporu s fotbalovými orgány. Poté co zažaloval UEFA kvůli vyloučení z Evropské ligy, požaduje nyní po mezinárodní federaci FIFA milionové odškodné za zranění svého srbského reprezentanta. Dragan Mrdja si v pátečním přípravném zápase Srbů v Mexiku (0:2) přetrhl vazy v koleně a čeká ho nejméně půlroční pauza. "Budeme od FIFA i srbského svazu žádat kompenzaci v řádech milionů eur," řekl předseda Sionu Christian Constantin.

Gól
Gól

Mrdja si v přípravě vážně poranil pravé koleno, přitom teprve v září se vrátil na hřiště po stejném zranění v druhém koleně. Protože se nyní zranil v oficiálním mezistátním zápase, dožaduje se Sion náhrady u FIFA i srbského svazu.

Sion už je ve sporu s FIFA i UEFA kvůli tomu, že porušil soutěžní pravidla a řešil konflikt kvůli vyloučení z Evropské ligy u civilního soudu. Podle UEFA švýcarský klub nasadil v srpnovém předkole s Celtikem Glasgow šest hráčů neoprávněně. Tento komplikovaný případ by měla rozhodnout 24. listopadu Mezinárodní sportovní arbitráž.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.