ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Další střet mezi fanoušky Sparty a Baníku také málem skončil tragédií

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2008 18:50

Olomouc - Ostře sledovaný sobotní fotbalový zápas mezi pražskou Spartou a ostravským Baníkem měl dohru ještě večer na olomouckém nádraží. Olomoučtí chuligáni si tam počkali na ostravské fanoušky mířící zpět do Ostravy. Dokládá to videozáznam, o jehož existenci jako první informoval server Idnes. Jeden z mladíků spadl do kolejiště a jen těsně se vyhnul přijíždějícímu vlaku. Případ šetří policie.

Fanoušci Baníku Ostrava
Fanoušci Baníku Ostrava

Záznam bitky se teď objevil na serveru Youtube. Než si ho všimla média, policie o rvačce vůbec nevěděla. „Celým incidentem se budeme zabývat na základě videozáznamu, který jsme dnes obdrželi, v sobotu nám událost přímo nikdo neoznámil," uvedla k tomu mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Videozáznam pořízený mobilním telefonem jednoho z cestujících ukazuje, jak tragicky to mohlo skončit. Jeden z mladíků padá do vedlejšího kolejiště chvíli před tím, než tudy jede další vlak. Překvapivé je, že incident nenahlásil ani nikdo ze zaměstnanců, buď přímo ve vlaku, nebo z olomouckého nádraží. 

Podle informací České televize si olomoučtí a ostravští násilníci rvačku předem domluvili. Na spoj Intercity házeli kamení - mezi cestujícími přitom nebyli jen fanoušci fotbalu.

„České dráhy žádnou škodu ani zranění osob k tomuto incidentu nahlášeno nemají. V případě, že by i přivolaly policii, tak lze předpokládat, že účastníci té rvačky by do příjezdu policie zmizeli," domnívá se Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah. Policistům nepomůžou ani kamery, potyčka se totiž stala přímo na nástupišti, kamery ale snímají jenom vestibul a prostor před nádražím.

Sobotní fotbalové utkání mezi Spartou a Baníkem mělo přitom už tragický start - hned dopoledne vypadl z vlaku plného Ostravanů fanoušek a zabil se. I jeho smrt policie šetří.  

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.